Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atvertas dar vienas vandens kelias į Kuršių marias

Publikuota: 2023 rugsėjo 26 Kategorija: Aktualijos, Rajone

vvkd.lt nuotr.vvkd.lt nuotr.

Kuršių mariose atvertas dar vienas kelias – pramoginei ir keleivinei laivybai pritaikytas visas vandens kelias Pakalnė-Rusnaitė-išplauka į Kuršių marias, praneša Vidaus vandens kelių direkcija.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nemuno delta ir Kuršių marios yra ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijos, skirtos buveinių ir paukščių apsaugai, kuriose saugomos Europos bendrijos svarbos buveinės ir rūšys. Jau prieš porą metų Vidaus vandens kelių direkcija ir Šilutės rajono savivaldybė siekė atverti naują maršrutą, bet trūko Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos leidimo vykdyti vandens kelio valymą Rusnės žiotyse ir išplaukoje į Kuršių marias. 2023 metų pradžioje direkcija netgi dalyvavo pikete, siekdama gauti leidimą vandens kelio valymo darbams, išvalyti susikaupusias sąnašas bei įrodyti, kad žalos gamtai nebus.

2023 m. rugpjūčio mėn. Vidaus vandens kelių direkcija gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Aplinkos apsaugos agentūros derinimus/leidimus. Valymo darbai pradėti vykdyti dar rugpjūčio mėn. 750 m ilgio vandens kelio ruože suformuotas 25 m pločio ir ne mažiau kaip 1,5-2,0 gylio laivakelis (gylius stebėti programėlėje vandens keliai Wave). Bendradarbiaujant su Lietuvos ornitologų draugija, siekiant paukščių apsaugos tikslų, vandens kelio tvarkymo darbų metu iškastas smėlis buvo supiltas į atviras sąvartas.

Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius V. Vinokurovas džiaugiasi: „Iki šiol į Kuršių marias laivai dažniausiai plaukė Atmatos upe, nes nebuvo galimybės kitaip išplaukti į Kuršių marias. Vidaus vandens kelių direkcija kruopščiai ir planingai dirba, kad vandens kelių maršrutų daugėtų, o laivybos entuziastai ir keleiviai galėtų rinktis įvairius maršrutus. Tik sukūrus infrastruktūrą, atveriamos galimybės naujoms šakoms, šiuo atveju maršrutams Kuršių mariose“.

vvkd.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
na, 2023 rugsėjo 27d., 09:5288.119.254.243

palauksime šitos avantiūros rezultatų pavasarį po potvynio, pinigai į vandenį…..

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

na... 2023 rugsėjo 27d., 19:2185.232.128.60

gal gay gal ai …?

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą