Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės „darbiečių“ kerštas: beveik visa tarybos opozicija atiduota etikos sargams

Publikuota: 2011 liepos 21 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

S. Stankevičiaus vadovaujami 'darbiečiai' beveik visą Šilutės rajono tarybos opoziciją atidavė etikos sargų teismui. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)S. Stankevičiaus vadovaujami 'darbiečiai' beveik visą Šilutės rajono tarybos opoziciją atidavė etikos sargų teismui. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančioji koalicija pasistengė, kad ketvirtadienio posėdyje būtų išvengta slapto balsavimo dėl administracijos direktorės „darbietės“ Idos Vasiljevienės atleidimo iš darbo.

Tačiau tarybos opozicijos pastangos nušalinti jiems neįtikusią valdininkę nuo atsakingų pareigų vis tiek neliko neįvertintos: tarybos narys, Šilutės „darbiečių“ lyderis ir vietinės reikšmės oligarchas Saulius Stankevičius baigiantis posėdžiui perskaitė Šilutės r. savivaldybės ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijoms (toliau – VTEK) adresuotą pareiškimą, kuriuo prašoma įvertinti, ar interpeliaciją direktorei pasirašiusieji opozicijos nariai kartais nepažeidė etikos ir politikų elgesio principų.

Kaltinimuose įžvelgia šmeižto

Nepasitikėjimo administracijos direktore pareiškimas buvo perskaitytas birželio 30 d. tarybos posėdyje. Jį pasirašė 11 opozicijos narių iš 12.

Direktorė buvo kaltinama buvusio savo darbdavio ir idėjinio vado S. Stankevičiaus verslo įmonių protegavimu ir aplaidžiu savo pareigų vykdymu, – esą dėl jos kaltės praeitą mėnesį vėlavo socialinės išmokos valstybės remiamiems gyventojams.

S. Stankevičiaus vadovaujama tarybos darbo frakcija šiuose kaltinimuose įžvelgia šmeižto ir mano, kad jį viešai skleisdami tarybos nariai pažeidė pagrindinius politikų elgesio principus – padorumo, sąžiningumo, nešališkumo ir kitus.

Tarybos opozicija sulaukė „darbiečių“ keršto ir už piktybinį, S. Stankevičiaus žodžiais tariant, trukdymą išrinkti Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininką, – šeši komiteto nariai, balsuodami kojomis, jau sužlugdė trejus iš eilės šio komiteto pirmininko rinkimus.

Tokį Algirdo Balčyčio, Vincentos Bubilienės, Arvydo Jako, Stepono Kazlausko, Šarūno Laužiko ir Alfonso Vanago elgesį „darbiečių“ frakcija įvertino atskiru pareiškimu Šilutės r. savivaldybės etikos komisijai ir VTEK.

Opozicija nesiruošia pasiduoti

Š. Laužikas tokį 'darbiečių' išpuolį prieš opoziciją vadina komedija. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Š. Laužikas tokį 'darbiečių' išpuolį prieš opoziciją vadina komedija. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Tarybos opozicija tokį „darbiečių“ išpuolį prieš juos sutiko plačiomis šypsenomis. „Tai tikra komedija – žmogus nesusivokia erdvėje. Tačiau, kaip sako vienas iš mūsiškių opozicijos narių, ant tokių žmonių negalima pykti“, – po posėdžio komentavo Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderis konservatorius Š. Laužikas.

Politikas ir toliau laikosi nuomonės, kad nepasitikėjimo pareiškime išdėstyti kaltinimai I. Vasiljevienei pagrįsti konkrečiais faktais, kurių direktorė neva taip ir nesugebėjusi paneigti.

Ne gana to, anot Š. Laužiko, I. Vasiljevienė dar pažeidė ir asmens duomenų apsaugos įstatymą, kai kartu su atsakymu į jai metamus kaltinimus tarybos nariams atskleidė maždaug pusšimčio socialines išmokas gaunančių šilutiškių asmens duomenis – pavardes, banko sąskaitų išrašus ir kita. Esą opozicija dėl to jau kreipėsi į Asmens duomenų apsaugos tarnybą.

4 skaitytojų komentarai
Juozas 2011 liepos 22d., 08:5378.62.44.116
Ji pati etikos sargams reiketu apskusti uz jo viesus nusisnekejimus. Savivaldybes administracijai per Vasiljeviene vadovauti, cia ne saslykus kepti!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 26 Thumb down 0

Atsakyti

stebėtojas 2011 liepos 22d., 09:1178.61.24.50
Panaši situacija jau buvo opozicijai valdant.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

AS 2011 liepos 24d., 17:3278.61.219.141

KAS TAS …

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Kontrole 2011 liepos 25d., 07:5578.61.248.229
Opozicijos lyderi Laužika ne etikos komisijai o prokuraturai reikia atiduoti. Tegu iskrato kisenes

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą