Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos vandenys praturtinti beveik 48 tūkstančiais šamų jauniklių

Publikuota: 2023 liepos 28 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

zuv.lt nuotr.zuv.lt nuotr.

30 tūkst. šamukų užauginta Rusnės žuvivaisos skyriuje.

Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2023 metų planą, į didžiuosius šalies ežerus ir tvenkinius buvo paleista 47,9 tūkst. paaugintų šamų jauniklių. Vidutinis žuvų svoris – 8 gramai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

17,9 tūkst. vnt. šamų jauniklių dirbtinai išveisti ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne (Alytaus raj.), o kita dalis šamukų – 30,0 tūkst. vnt. į naujus namus iškeliavo iš Žuvivaisos departamento Vakarų regiono žuvivaisos skyriaus Rusnėke (Šilutės raj.).

Simne užaugintomis žuvimis praturtinti Vilniaus, Lazdijų, Alytaus, Druskininkų ir Elektrėnų rajonų ežerai ir tvenkiniai. Net 12,0 tūkst. vnt. šamukų, atsižvelgiant į vandens telkinio plotą, papildė Elektrėnų tvenkinį.

Rusnėje užaugintais šamukais sėkmingai praturtinti Zarasų, Utenos, Molėtų ir Ignalinos rajonuose telkšantys vandens telkiniai. Didžiausias šių plėšriųjų žuvų kiekis įkurdintas Antalieptės HE tvenkinyje – 6,0 tūkst. vnt.

Šamai – patys didžiausi upiniai plėšrūnai, gyvenantys praktiškai visose didelėse upėse, ežeruose ir tvenkiniuose. Europiniai šamai, Simne suformavus tinkamą reproduktorių kiekį, pirmą kartą Lietuvos istorijoje pradėti veisti nuo 2008 m. Pirmieji šių žuvų jauniklių įveisimai patvirtintuose vandens telkiniuose atlikti tais pačiais metai, išleidžiant į ežerus virš 30 tūkst. vnt. paaugintų šamų jauniklių.

Patobulinus žuvų inkubacijos ir lervučių paauginimo technologijas nuo 2008 m. šamų dirbtinio veisimo darbai pradėti vykdyti ir Rusnėje.

zuv.lt inf.

Rašyti komentarą