Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Šilutės sekretai“ atsinaujino ir prabilo vaikų balsais

Publikuota: 2023 liepos 14 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

SBA archyvo.SBA archyvo.

Šilutės Meno mokykla kartu su SBA bendrove „Šilutės baldai“ ir rajono savivaldybe atnaujino prieš trejus metus kartu įgyvendintą išskirtinį projektą „Šilutės sekretai“. Ne tik pakeisti ir sutvarkyti Lietuvininkų gatvės šaligatvyje įmontuotų „kambarėlių“ stiklai, miniatiūros, bet dabar per išmaniuosius įrenginius galima išgirsti vaikų balsais pasakojamų istorijų apie 20 istorinių Šilutės namų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Sekretai“ prakalbo

„Šilutės sekretai“ – tai unikalūs, prie centrinėje miesto gatvėje esančių pastatų įrengti stiklu dengti „kambarėliai“, kuriuose pavaizduotos XIX a. pabaigos – XX a. pradžios miesto gyvenimo akimirkos – pašte, stotyje, cukrainėje, sviestininko name ir kitur.

„Nuo pat šio unikalaus projekto įgyvendinimo jau planavome, kad jis periodiškai turėtų atsinaujinti, tapti išmanesnis, galbūt plėstis. Norėjome, kad apie miesto praeitį smalsuoliai sužinotų ne tik apžiūrinėdami „sekretus“, bet ir galėtų gyvai pasiklausyti istorijų, kurias apie konkrečius namus surinko miesto mokyklų moksleiviai. Todėl dabar išmaniuoju telefonu nuskenavus ant kiekvieno „kambarėlio“ esantį QR kodą, galima pasiklausyti vaikų įgarsintų pasakojimų“, – sako SBA bendrovės „Šilutės baldai“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

Miesto mokyklų moksleivių ir „Šilutės baldų“ darbuotojų vaikai „Šilutės sekretų“ istorijas įgarsino žinomo vietos dainų kūrėjo ir atlikėjo Valdo Lacko studijoje.

„Bendras Meno mokyklos, „Šilutės baldų“ ir rajono savivaldybės projektas yra vienas labiausiai lankomų objektų mieste. Tikimės, kad šis atsinaujinimas paskatins dar daugiau turistų atvykti į mūsų miestą ir su jo istorija susipažinti netradiciniu būdu. O mėgstantiems panaktinėti siūlome atvykti ir „sekretus“ apžiūrėti naktį, kai „kambarėliuose“ užsidega šviesa – vaizdas išties išskirtinis. Svarstome šį sėkmingą projektą ateityje plėsti ir smalsuoliams papasakoti daugiau miesto istorijų “, – žada Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Nukentėjo ir nuo vandalų

Centrinėje miesto gatvėje dvidešimt „sekretų“ buvo atidengti 2020 m. vasarą ir iškart tapo labiausiai miestiečių ir turistų lankomu objektu. Tačiau per 3 metus stiklai nusidėvėjo, kai kurie buvo tyčia sudaužyti, tad juos teko pakeisti naujais. Kai kurių „kambarėlių“ interjeras ir objektai dėl didelių temperatūros svyravimų ir drėgmės prarado pirminį savo vaizdą. Juos atnaujino vienas „Šilutės sekretų“ idėjos autorių ir projekto kūrybos vadovas, dailės dėstytojas Andrius Sirtautas.

Lėšas „Šilutės sekretų“ atnaujinimui skyrė savivaldybė ir „Šilutės baldai“. Pastaroji SBA bendrovė pasirūpino ir interneto svetainės www.silutessekretai.lt su įgarsintomis istorijomis atnaujinimu. Todėl dabar „sekretus“ gali pamatyti bei jų pasakojamas istorijas išgirsti ir tie, kurie negali atvykti į Šilutę gyvai jų apžiūrėti.

Bendruomenės projektą įvertino ekspertai

Verslo, Šilutės mokyklų ir rajono valdžios įgyvendintas projektas 2020 m. pateko tarp laureatų prestižiniame Europos komunikacijos projektų konkurse „European Excellence Awards“. Išskirtinai miestiečių buitį atgaivinęs ir pamario miesto istoriją įprasminęs projektas išrinktas tarp penkių geriausių iniciatyvų Baltijos šalių kategorijoje.

Faktus apie istorinius miesto namus rinko visų Šilutės mokyklų mokiniai ir mokytojai. Kambarius gamino Meno mokyklos dailės studijas lankantys moksleiviai ir suaugusieji. „Šilutės baldai“ pasirūpino medžiagomis, o savivaldybė – įrengė „sekretus“ šaligatviuose ir yra atsakinga už jų priežiūrą. Su miesto istorija supažindina 20 „Šilutės sekretų“. Šiuo projektu siekiama paskatinti šilutiškius ir miesto svečius per vaikystės žaidimą domėtis savo istoriją ir pažinti savo kraštą.

Pranešimas žiniasklaidai

Rašyti komentarą