Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta

Publikuota: 2023 liepos 10 Kategorija: Renginiai

V. Ščiavinsko, bef.lt, nuotr.V. Ščiavinsko, bef.lt, nuotr.

Kviečia šienavimo dalgiu entuziastus į įspūdingas varžybas.

Jau trečią kartą vyksiantis Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Didelį būrį šio seno amato entuziastų suburiančios varžytuvės vyks rugpjūčio 5 d. jau tradicinėje vietoje – Nemuno deltos pievose, Rupkalvių kaime, Šilutės rajone.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šis nepaprastas renginys išskirtinis, nes jame susipina azartas ir tradicijos. Atvykę dalyviai ne tik varžosi su geriausiais ir greičiausiais šienavimo entuziastais, bet gauna galimybę pagilinti žinias ar net išmokti šio amato. Net nedrįstantys į rankas griebti dalgio kviečiami atvykti stebėti įspūdingų varžytuvių ir praleisti smagią dieną su šeima kerinčioje Nemuno deltos gamtoje.

Čempionatas vyks rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – perimvietėse

„Nemuno deltos pievos čempionatui pasirinktos neatsitiktinai – šis regionas garsus dėl ypatingos pievininkų kultūros, nuo seno gyvos šienavimo tradicijos. O šienpjoviai, kurie pievų šienavimui pasitelkia dalgius, ženkliai prisideda prie paukščių įvairovės išsaugojimo. Jie, laiku pastebėję paukščių lizdą, gali jį apeiti ar pabaidyti paukščius, taip juos apsaugodami nuo sužalojimų ar net sunaikinimų. Šios Nemuno deltos pievos yra rečiausio Europos giesmininko – meldinės nendrinukės – namai“, – pasakoja čempionatą organizuojančio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Čempionato organizatoriai teigia, jog šis renginys yra ne tik iniciatyva populiarinti kultūrinį paveldą, bet ir proga atkreipti ūkininkų bei visuomenės dėmesį į nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, ūkininkavimo darnoje su gamta naudas.

Sulaukiama vis didesnio dalyvių būrio

Praėjusiais metais čempionate dalyvavo net 47 šienavimo dalgiais entuziastai. Dalyvius iš visos Lietuvos atlydėjo gausus būrys palaikančiųjų – kėdainiškių sirgaliai atvyko užpildytu autobusu. Taip pat buvo užfiksuotas Lietuvos rekordas – masiškiausia šienapjūtė, kurioje dalgiu darbavosi net 32 šienpjoviai, vyrai ir moterys, vienu metu bei vienu ritmu šienavę tą pačią pievą.

„Be galo džiaugiamės, jog susidomėjimas renginiu kasmet ženkliai auga. Tikime, kad diena, praleista entuziastų būryje, skatina dalintis ir perimti gerąją praktiką, puoselėti šienavimo dalgiais tradiciją bei neapleisti šio ypatingo amato“, teigia Ž. Morkvėnas.

Jam pritaria ir čempionatą remiančios įmonės „SBA Urban“ bendrovės „Vėjo miestelį“ Svencelėje vystančios kompanijos direktorius Arnas Bušmanas.

„Kartu su Baltijos aplinkos forumo komanda, tikiu, palaikome svarbų ir nepelnytai į užmarštį keliaujantį kultūrinį paveldą – mūsų visų istoriją. Mūsų kompanijai taip pat gera augti kartu su Šienpjovių čempionatu ir matyti, kaip kiekvienais metais renginys sutelkia vis daugiau dalgio entuziastų. Be tradicijų palaikymo svarbu suprasti ir tai, kad pievų šienavimas dalgiu, o ne visa naikinančiais traktoriais ar robotais padeda mums saugoti gamtą, pievose perinčius paukščius, medžiojančius smulkius gyvūnus, net ir ekosistemai svarbius vabalus. Su „SBA Urban“ komanda kuriame nekilnojamojo turto projektus, tačiau santarvės su gamta, ekologinių idėjų ir tvarumo principų įkvėpimo semiamės iš tokių išskirtinių partnerysčių“, – sako A. Bušmanas.

Rungtį sau ras kiekvienas

Čempionato organizatoriai kviečia dalyvauti visus norinčius – vyrus ir moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar patirties šienavime dalgiu. Renginyje patyrę šienpjoviai gali varžytis pagrindinėje varžybų rungtyje, kurioje vertinamas greitis ir kokybė ir kurioje kaunamasi dėl pagrindinių metų šienpjovių titulų, arba išbandyti jėgas dailiojo šienavimo rungtyje, kurioje svarbus tikslumas ir estetinis pajautimas.

Nesidrovėti kviečiami ir patirties neturintys entuziastai – čempionate veiks didelio populiarumo susilaukianti šienpjovių mokykla, kurioje pramokę dalyviai galės savo jėgas išbandyti specialioje pradedančiųjų rungtyje „Dalgio debiutas“.

Norintys dalyvauti varžytuvėse kviečiami registruotis užpildant registracijos anketą meldine.lt arba paskambinus telefonu Nr. 8 5 2138155.

Čempionato rėmėjai – „SBA Urban“, Šilutės rajono savivaldybė. Čempionato draugai – Šilutės turizmo informacijos centras, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija.

Daugiau informacijos rasite meldine.lt ir Nacionalinio šienpjovių čempionato feisbuke.

bef.lt inf.

Rašyti komentarą