Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sinoptikai žada vasariškai šiltą savaitgalį (ilgalaikė prognozė)

Publikuota: 2023 liepos 07 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vietomis palis, šils iki 25 laipsnių.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šeštadienio naktį nelis. Vėjas pūs pietvakarių, vakarų, 4–9 m/s. Žemiausia temperatūra – 8–13, pajūryje – 14–16 laipsnių šilumos. Dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pūs iš vakarų, šiaurės vakarų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra – 20–25 laipsniai.

Sekmadienį vietomis trumpai palis, kai kur sugriaudės perkūnija. Vėjas pūs iš vakarų, šiaurės vakarų, naktį – 3–8 m/s, dieną – 6–11 m/s. Temperatūra naktį – 9–14, pajūryje – 15–17, dieną – 20–25 laipsniai.

Pirmadienį kai kur trumpai palis. Naktį vietomis suboluos rūkas. Vėjas pūs iš šiaurės vakarų, naktį – 3–8 m/s, dieną – 5–10 m/s. Temperatūra naktį – 8–13, Kuršių nerijoje – 14–16, dieną – 21–26 laipsniai.

Ilgalaikė prognozė liepai

Sausiui, vasariui, balandžiui, gegužei ir birželiui ilgalaikės prognozės didžiąja dalimi išsipildė (kovui pasitvirtino tik kritulių kiekio prognozė). O šį kartą pažvelkime į liepos ilgalaikes prognozes.

Remiantis naujausiais ECMWF modelio skaičiavimais, prognozuojama, kad liepa (standartinė klimato norma: 18,3°C ir 84 mm) bus apie 1,0°C šiltesnė, o mėnesio kritulių kiekis – artimas daugiametei normai.

Panašius skaičiavimų rezultatus pateikia ir kitas (CFSv2) ilgalaikių prognozių modelis: liepos mėn., skaičiuojama, turėtų būti maždaug 0,5–1,0 laipsnio šiltesnis, o kritulių kiekis – iki 5–10 proc. mažesnis už normą.

Apibendrinus, septintasis metų mėnuo turėtų būti šiltesnis ir drėgnesnis nei buvo birželis, tačiau stipriais karščiais mėnuo neturėtų pasižymėti. Tikėtina, kad lietus ir toliau kris netolygiai.

SVARBU! Tai yra eksperimentinės prognozės, jų patikimumas nėra aukštas. Svarbūs sprendimai, remiantis jomis, neturėtų būti priimami. Pateikta ilgalaikė prognozė nereiškia, kad visai nepasitaikys labai šaltų ir/ar drėgnų dienų.

Hidrologinė situacija

Liepos 6-7 d. vandens lygiai upėse ir toliau nežymiai svyruoja. Pietinėje, pietvakarinėje ir vakarinėje šalies dalyje stebimas 1–8 cm vandens lygio kritimas. Šiaurėje ir šiaurės rytuose – 1–8 cm kilimas.

Vandens temperatūra upėse – 15–21, ežeruose – 19–22, Kuršių mariose – 19–20, Baltijos jūroje – 17–19 laipsnių šilumos.

Artimiausiu metu numatomas nedidelis vandens lygių kritimas.

LHMT inf.

Rašyti komentarą