Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia skanauti kafijos

Publikuota: 2023 birželio 20 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Organizatorių.Organizatorių.

Birželio 26 d. tradiciškai etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Šią dieną nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, pradėdamas savo šventinį 10–tąjį žaidimo sezoną, kviečia į atidarymo renginį – „Vėtrungių ir kafijos diena“.

Visame Mažosios Lietuvos regione keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu – kafija.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ jau 10 metus iš eilės siūlo leistis į penktojo Lietuvos etnografinio regiono kultūrinio, gamtinio ir kulinarinio paveldo pažinimą. Šiais metais atnaujinto „Vėtrungių kelio“ žaidimo pagrindinė tema – Klaipėdos krašto prie Lietuvos prijungimo šimtmetis.

Žaidimą po Mažąją Lietuvą pradėti paprasta – parsisiųskite „Vėtrungių kelio“ mobiliąją programėlę, keliaukite pasirinktu maršrutu ir atsiimkite prizus! Sezonas tęsiasi birželio 26 – rugsėjo 27 dienomis visame Mažosios Lietuvos regione.

Nacionalinio kultūros kelio organizatorius Šilutės kultūros ir pramogų centras kartu su partneriais kviečia paskanauti svarbiausio ir kvapniausio šio krašto gėrimo – kafijos! Iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ruoštas gėrimas, paskanintas pienu, vaikų ir suaugusiųjų buvo pamėgtas gerti per pusryčius, priešpiečius arba dienos darbus pabaigus. Prie kafijos šeimininkės patiekdavo ir kvapnaus naminio pyrago gabalėlį. Kiekviena lietuvininkė turėjo savo paslapčių ruošiant šį tradicinį gėrimą, dėl to dažnai galime išgirsti skirtingus kafijos gamybos receptus.

Sąrašą vietų, kur keliautojai bus vaišinami kafijos puodeliu, rasite čia: https://www.silutekpc.lt/naujienos/kaviniu-sarasas-vetrungiu-ir-kafijos-diena/.

Šilutės KPC inf.

Rašyti komentarą