Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

KRATC: naudotas padangas galite atiduoti nemokamai

Publikuota: 2023 kovo 27 Kategorija: Pranešimai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Nuo balandžio 1 dienos Lietuvoje vėl galima važinėti su vasarinėmis padangomis. Lietuvoje sukurta tokia sistema, kad gyventojams būtų patogu naudojimui nebetinkamas padangas priduoti nemokamai.

Pagrindinėmis šių atliekų surinkimo vietomis turėtų būti padangų parduotuvės ir servisai: kur perkate naujas padangas, ten galite atiduoti ir senąsias. Tik turi atitikti perkamų-paliekamų padangų kiekis ir tipas: jei perkate lengvojo automobilio padangas, traktoriaus ar sunkvežimio padangų palikti negalėsite.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kasmet po 5 naudotas padangas kiekvienas vairuotojas gali nemokamai atiduoti ir į KRATC administruojamas didžiųjų atliekų aikšteles, išskyrus aikštelę Gargžduose, Geležinkelio Pylimo g. 6, – čia padangos priimamos pagal komercinį įkainį: iš gyventojų 1 padanga – 1 euras, iš juridinių asmenų 1 padanga – 2 eurai.

Nuo praėjusių metų galioja tvarka, jog priduodant padangas KRATC aikštelėse vairuotojų prašoma užpildyti deklaraciją. Ją galima užpildyti iš anksto parsisiuntus formą iš interneto svetainės www.kratc.lt, arba atvykus į konkrečią KRATC aikštelę. Ši apie 2 minutes trunkanti procedūra yra naudinga atliekų tvarkytojams siekiant tikslesnės padangų apskaitos ir norint išsiaiškinti piktnaudžiaujančius verslininkus.

„Per pirmąjį šių metų ketvirtį aplinkosaugos institucijoms, kurios kontroliuoja padangų pardavėjus ir montuotojus, perdavėme beveik pusšimčio verslo subjektų sąrašą. Pasak klientų, verslininkai kažkodėl atsisakė iš gyventojų priimti padangas“, – pasakojo Gediminas Sendrius, KRATC ekologinės infrastruktūros administravimo skyriaus vadovas.

Visoje Lietuvoje didžiųjų atliekų aikštelės yra tik pagalbinė vieta, kur gyventojams leidžiama atgabenti naudojimui nebetinkamas padangas. Vietinės rinkliavos mokėtojams naudingiausia, kai padangos atiduodamos jas parduodančioms ar montuojančioms įmonėms. O jei padangos atvežamos į KRATC aikštelę, dalis šių atliekų sutvarkymo kaštų padengiama iš gyventojų rinkliavos.

KRATC aikštelių darbo laikus ir adresus rasite https://kratc.lt/lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/, kilus klausimams skambinkite darbo valandomis tel. 8 800 13344, teiraukitės el. paštu kokybe@kratc.lt.

kratc.lt inf.

Rašyti komentarą