Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Menininkų kalvės įkurtuvės Žibų pradinėje pakibo ant plauko

Publikuota: 2011 birželio 27 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Įkurtuvių buvusios Verdainės mokyklos patalpose Meno mokyklai dar gali tekti palaukti. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Įkurtuvių buvusios Verdainės mokyklos patalpose Meno mokyklai dar gali tekti palaukti. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Jeigu Šilutės r. savivaldybė ir toliau dels atsiskaityti už buvusioje Verdainės mokykloje jau atliktus trečio ir ketvirto aukštų rekonstrukcijos darbus, rangovinė įmonė UAB „Žibai“ žada juos visai nutraukti.

„Žibų“ bendrovės direktoriaus, Šilutės r. savivaldybės tarybos nario liberalcentristo Stepono Kazlausko teigimu, šiuo metu savivaldybė įmonei jau skolinga per vieną milijoną litų, neskaitant darbų, kuriems dar nesurašyti priėmimo aktai, ir nematyti (bent kol kas) jokių ženklų, kad artimiausiu metu būtų apmokėta bent dalis sąskaitų. Todėl, anot bendrovės vadovo, svarstoma apie galimybę visai sustabdyti Žibų pradinės mokyklos viršutinių aukštų rekonstrukcijos darbus.

„Dirbsime iki liepos vidurio, o paskui eisime į savivaldybę prašyti uždirbtų pinigų, – telefonu „Šilutės ETA žinioms“ sakė S. Kazlauskas. – Mes daugiau negalime dirbti į skolą, kuri ir taip jau viršija milijoną litų“.

Tuo tarpu savivaldybės galimybės atsiskaityti su „Žibais“ už atliktus darbus artimiausiu metu visai menkos. Todėl dabar visos viltys dedamos į jai priklausančio turto, pirmiausia rajono vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus pastato Liepų gatvėje, privatizavimą. Pasak Savivaldybės turto privatizavimo komisijos pirmininko, rajono tarybos nario liberalsąjūdiečio Edvardo Vitkausko, prieš kurį laiką buvo priimtas politinis sprendimas visus pinigus, gautus už parduotus pastatus, skirti skolai „Žibų“ bendrovei sumokėti.

Už šį pastatą Šilutės miesto Liepų gatvėje savivaldybė nori gauti 565 tūkst. Lt. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Už šį pastatą Šilutės miesto Liepų gatvėje savivaldybė nori gauti 565 tūkst. Lt. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Už Meno mokyklos Dailės skyriaus pastatą savivaldybė tikėjosi gauti 600 tūkst. litų. Tačiau norinčiųjų jį už tiek įsigyti taip ir neatsirado. Todėl šį mėnesį Privatizavimo komisijos sprendimu šio pastato pradinė pardavimo kaina buvo sumažinta iki 565 tūkst. Lt.

O jeigu niekas nepanorės jo pirkti ir už tokią kainą?

„Mokyklos remontas negali sustoti. Todėl ieškosime kitų galimybių, kaip atsiskaityti su „Žibų“ bendrove, – telefonu tikino savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė. – Kita vertus, S. Kazlauskas, būdamas politikas – valstybės tarnautojas, irgi galėtų labiau rūpintis viešuoju interesu ir pasistengti, kad Meno mokykla laiku persikeltų į Žibų pradinę…“

Jeigu savivaldybei vis dėlto pasiseks dar šią vasarą parduoti Meno mokyklos Dailės skyriaus pastatą, pirkėjas nuosavybės teises įgautų tik po to, kai iš jo išsikels jaunieji menininkai.

Žibų pradinės mokyklos trečio ir ketvirto aukštų rekonstrukcijos darbus, S. Kazlausko teigimu, statybininkai pajėgūs užbaigti maždaug per pusantro mėnesio. Todėl, anot jo, jeigu savivaldybė dar šią vasarą padengtų nors dalį skolos, tai vėliausiai iki spalio 1 d. visa Meno mokykla galėtų persikelti į atnaujintas patalpas virš Žibų pradinės.

4 skaitytojų komentarai
Klausimas 2011 birželio 27d., 21:3285.206.87.248
Ar suoliukams prie mokyklos savivaldybė suras pinigų?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 2

Atsakyti

Žibos plaukas 2011 birželio 28d., 16:5095.169.42.16
Greičiatas plaukas nutrūktu. Nesinori visi kojo kelti į renovuotą pastatą. Kokia atmosfera dailės pastate, kokia daugiabutyje? Pačių politikų paklausus kokiam name norėtu gyventi ar mažame ar tame daugiabutyje? Atsakymas visiems aiškus, tai ir atsakymas kur geriau mokyktis aišku. Fuij kaip nelaukiam persikėlimo, kuo vėliau tuo geriau.
A, pala, kur dviračius vaikai pasidės, į vidų tai jau niekas nebeleis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 4

Atsakyti

skaitytojas 2011 birželio 28d., 17:1284.15.187.241
Jūs pateikite bent vieną pavyzdį kada Šilutės valdžia rūpinosi rajono vaikais (priešrinkiminis laikotarpis nesiskaito).

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 2

Atsakyti

Pamarietis 2011 birželio 29d., 20:2978.61.11.54
Buvo kalbėta su politikais, rašyta laikraščiuose, jog netinka šio pastato ,,aukščiai” menui. Vistiek, ruošiasi varyte suvaryti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą