Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė nusilenkė Traksėdžių durpyno gaisro gesintojams

Publikuota: 2011 birželio 23 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

'Klasmann-Deilmann Šilutė' bendrovės vadovas K. Kaminskas labiausiai, jo manymu, pasižymėjusiems pareigūnams, be kita ko, dovanojo ir po butelį 'pelkių vandens'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)'Klasmann-Deilmann Šilutė' bendrovės vadovas K. Kaminskas labiausiai, jo manymu, pasižymėjusiems pareigūnams, be kita ko, dovanojo ir po butelį 'pelkių vandens'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Ketvirtadienį Šilutės r. savivadybės vadovai padėkos raštais apdovanojo per 70 įvairiose specialiosiose tarnybose besidarbuojančių pareigūnų, kurie pasiaukojamai ir profesionaliai gesino šių metų birželio 6 d. Traksėdžių durpyne kilusį gaisrą.

Padėkos žodžių ir dovanų gaisro gesintojai sulaukė ir iš Traksėdžių durpyną eksploatuojančios bendrovės „Klasmann-Deilmann Šilutė“ direktoriaus Kazimiero Kaminsko.

Šilutės r. savivaldybės mero Virgilijaus Pozingio ir administracijos direktorės Idos Vasiljevienės padėkų sulaukė Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, „Šilutės vandenų“ bendrovės, miškų urėdijos, Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Šilutės kelių tarnybos vadovai bei darbuotojai.

Durpynas užsiliepsnojo birželio 6 d. Atskirais židiniais degė apie 100 hektarų. Pasitelkus karių, durpyno darbuotojų ir savanorių pajėgas, ugniagesiams gelbėtojams likviduoti gaisrą pavyko per penkias dienas.

Šilutės r. savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjo Romualdo Renčeliausko nuomone, tai lėmė trys pagrindinės priežastys: žmonės (gaisrą gesino beveik 200 žmonių), šiuolaikinė technika ir kaip niekada darniai dirbęs gaisro gesinimo štabas.

Kas įskėlė Traksėdžių durpyno gaisrą, dar aiškinamasi, „Klasmann-Deilmann Šilutė“ bendrovei padaryti nuostoliai ir žala gamtai taip pat dar skaičiuojami.

Už drąsą, pasiaukojimą ir profesionalumą gesinant Traksėdžių durpyno gaisrą trys Šilutės ugniagesiai gelbėtojai prieš savaitę buvo apdovanoti Vidaus reikalų ministerijos pirmojo laipsnio atminimo ženklais „Tėvynės labui“, dar dviem buvo įteiktos Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio padėkos.

6 skaitytojų komentarai
skaitytojas 2011 birželio 23d., 16:3884.15.176.13
susidaro toks įspūdis kad savivaldybėje nieko daugiau neveikia tik padėkas teikia

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 5

Atsakyti

. 2011 birželio 24d., 11:2381.7.78.91
gaisrininkai saunuoliai
belieka atlyginti gamtai

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

edward's 2011 birželio 24d., 12:1281.7.78.91

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi visais,kurie per ypatingai trumpą laiką padarė darbą kuris galėjo tęstis velnias žino kiek.Pagarba Jiems.Galvoju ką galėjome padaryti geriau.Manau,kad gamtos galėjome išsaugoti daugiau.Atsiprasau gerbiamo civilines gynybos vadovo pono Renčialiausko jeigu deramai neivertinsiu Jo pastangų gesinant gaisrą.Paskambinęs iš gaisro židinio norėjau patarti ką reikėtu pirmiausia daryti.Pirmomis valandomis visiškai nebuvo gesinamas miškas.Ponas Renčialiuskas i mano skambutį atsakė,kad atvyksiu ir imsimes priemonių.Buvo prarastos svarbios minutės ir valandos.Pagarba Alvydui Laužikui,kuris ėmėsi reguliuoti piloto veiksmus ir vanduo buvo pradėtas lieti ant degančio miško.

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Pritariu, Edward,s 2011 birželio 24d., 14:5978.61.35.108
Prioritetai išties kėlė abejonių. Lyg gavybinė durpyno teritorija (apdrausta nuo stichijų), o ne valstybės saugotinas Aukštumalos draustinis su pelkės ir miško ekosistema būtų atsidūrę ties pražūties riba. Manau, visu teritorijos perimetru jau pirmomis gaisro valandomis reikėjo mesti gyvosios jėgos grandinę – šaulius, savanorius, visus gamtos bičiulius – ir dauguma vėjo atneštų žiežirbų kitapus kanalų būtų buvę uždaužytos, nespėjusios įsidegti. Deja. Piliečių iniciatyvų buvo kratomasi. Tad turime degėsių plotą ten, kur esame Europai įsipareigoję saugoti išskirtines gamtines vertybes. O dėl pagarbos A.Laužikui… Gal kibirkščių gaudytuvais politikuojančiam direktoriui anksčiau rūpintis reikėjo, kad stichinė nelaimė neištiktų, Aukštumalos nesiaubtų?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

Irma 2011 birželio 27d., 15:4278.61.132.171

Puiku apdovanuoti gaisrą gesinusieji,bet kai pažiūri į gaisrininkų nuotraukas,įdomu kaip gali būti geru,stropiu gaisrininku,kad aprangą iki žemės išvaizda,kaip 7 metų vaiko(turima omeny T.Nausėdą)Viršininke R.Macijauskai tu gali geresnę komandą turėti,kad negadinti vaizdo tokiais žemaūgiais

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

dirbantysis 2011 liepos 3d., 13:4378.61.12.39

aciu ponui Kaminskui K. kad ir imones dirbanciuju nepamirso uz gaisro gesinima nei aciu nei nei sudie ,kaip liaudis sako.Omes ka jei imoneje dirbame tai padekos neverti .

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą