Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

SBA baldų įmonių pardavimai šiais metais priartėjo prie 0,3 mlrd. eurų, tačiau augimas lėtėja

Publikuota: 2022 spalio 27 Kategorija: Gamyba, Verslas

SBA nuotr.SBA nuotr.

„Šilutės baldų“ pardavimai augo dešimtadaliu – iki 12,8 mln. eurų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės per šių metų tris ketvirčius baldų padavė už 293 mln. eurų. Tai 14 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu, kai pardavimai siekė 258 mln. eurų. Tačiau dėl lėtėjančios ekonomikos vien trečio ketvirčio augimas jau tik keli procentai palyginti su 2021 metų III ketvirčiu.

„Energijos kainų šokas, dešimtmečius neregėta infliacija, kylančios palūkanos ir tebesitęsiantis karas Ukrainoje veikia vartotojų nuotaikas globaliu mastu. Tai smarkiai lėtina visuminę paklausą. Panašu, kad slogios nuotaikos artėjant žiemai sunkiai sklaidysis, todėl ir baldų sektoriuje bent jau trumpuoju laikotarpiu sunku tikėtis vartotojų optimizmo ir su tuo susijusio gamybos apimčių didėjimo. Tačiau gera žinia yra ta, kad rinkose stebimas paklausos stabilizavimasis, taip pat žemyn koreguojasi energetikos išteklių kainos. Tačiau teigti, kad šios tendencijos ilgalaikės – būtų neatsargu“, – sako penkias SBA baldų gamybos įmones vienijančios bendrovės „SBA Home“ vadovė Raimonda Kižienė.

Anot jos, nors pardavimų suma šiemet ūgtelėjo, tam esminę įtaką darė į savikainą įtrauktos pabrangusios žaliavos ir pašokusi elektros kaina. Sumažėjus gamybos apimtims ir gerokai išaugus sąnaudoms, įmonės maksimaliai taupo, toliau optimizuoja gamybos procesus, o kai kuriais atvejais yra priverstos peržiūrėti darbuotojų skaičių.

Per devynis šių metų mėnesius „SBA Home“ įmonių grupei priklausančios baldų gamyklos Lietuvoje produkcijos pardavė už šeštadaliu didesnę sumą. „Klaipėdos baldai“ III ketvirtį baldų pardavė už 30 mln. eurų – 29 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. „Visagino linijos“ pajamos už parduotą produkciją buvo 5 proc. didesnės ir siekė 24,4 mln. eurų. Klaipėdos rajone baldų ruošinių gamyklą „Laminn“ prijungus prie „Inno Line“, pastaroji produkcijos pardavė už 35 mln. eurų – 64 proc. daugiau nei prieš metus. „Šilutės baldų“ pardavimai augo dešimtadaliu – iki 12,8 mln. eurų. Dėl gaisro sustojus gamybai „Kauno baldų“ pardavimai III ketvirtį tesiekė 1,8 mln. eurų.

Pasak R. Kižienės, paskutinio šių metų ketvirčio SBA baldų įmonių pardavimus toliau veiks geopolitiniai ir ekonominiai veiksniai visame pasaulyje, kadangi net 95 proc. baldų yra eksportuojama.

„Šalta žiema gali dar labiau sustingdyti ekonomiką. Šildymo sąskaitos ne tik lems vartotojų nuotaikas ir kalėdinės prekybos mastą. Nuo to, ar bus šalta žiema, priklausys ir žaliavų kainos, nes padidėjus biokuro paklausai, į viršų vėl šoks ir medienos, reikalingos baldų įmonėms, kainos. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje mažėsiančios energetikos kainos ir vyriausybių taikomos priemonės kompensuoti vartotojams dalį išlaidų, lėtėsianti infliacija turėtų suteikti daugiau optimizmo pirkėjams ir padidinti paklausą. Tačiau su sąlyga, kad nepasirodys naujų „juodųjų gulbių“, kurios gali sujaukti besistabilizuojančią situaciją“, – teigia R.Kižienė.

SBA inf.

Rašyti komentarą