Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje nori statyti geoterminę jėgainę

Publikuota: 2011 birželio 22 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Vilniuje registruota UAB „Geotyrimų centras“ užsimojo pastatyti Šilutės mieste trijų megavatų (3 MW) galios geoterminę jėgainę, kurioje, panaudojant požeminius terminius vandenis, būtų gaminama šilumos ir elektros energija.

Planuojamos statyti jėgainės projektą rengia taip pat sostinėje registruota UAB „Archstudija“.

Šios bendrovės projektų vadovas Darius Velička pagrindinius projekto metmenis šį antradienį pristatė Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetui.

Projekto vertė – 25 mln. litų

Anot D. Veličkos, Šilutėje planuojama įrengti maždaug 2,5 kilometrų gylio gręžinį, iš kurio į paviršių būtų pumpuojamas 85 – 90 laipsnių karščio geoterminis vanduo. Atidavęs šilumą ORC (organinio rankino ciklo) elektros energijos generatoriui ar miesto centrinio šildymo sistemai, per kitą gręžinį jis būtų grąžinamas į tą patį geologinį sluoksnį, iš kurio buvo paimtas.

Iš geoterminio gręžinio planuojama išgauti 100 kub. metrų vandens per valandą. Jėgainėje pagaminta elektros ir šilumos energija pagal sudarytas sutartis būtų perduodamos į elektros ir šilumos tinklus.

Jėgainėje taip pat būtų įrengtas tyrimų centras ir biomasės katilai geoterminiam vandeniui pašildyti iki 110 laipsnių.

Visa projekto vertė – apie 25 mln. litų. 16 milijonų jėgainės statytojai tikisi gauti iš ES fondų, likusius 9 mln. Lt žada skolintis iš banko.

Bus tyrimo centras

Nepaisant milžiniškų investicijų, ši jėgainė būtų labiau tyrimo centras, o ne šilumos tiekėjas, – mat joje pagaminta šilumos energija sudarytų labai nedidelę jos poreikio Šilutės mieste dalį. Čia būtų tiriama, ar ekonomiškai naudinga geoterminius vandenis naudoti šilumos ir elektros energijos gamyboje.

Vėliau, anot D. Veličkos, geoterminį vandenį, kuriame gausu druskų, būtų galima panaudoti dar ir kai kurių ligų gydymui.

Iš savivaldybės jėgainės statytojai norėtų pritarimo jų veiklos plėtrai Šilutėje ir mažesnio biurokratizmo įgyvendinant užsibrėžtus tikslus.

Galutinį sprendimą dėl savivaldybės bendradarbiavimo teikiant paraišką finansinei paramai gauti ES fondų turės priimti rajono taryba.

Kiti žadėjo termofikacinę elektrinę

Įvairaus plauko alternatyvios energetikos bendrovės ir anksčiau žvalgėsi į Šilutę. Pavyzdžiui, 2009 metų rugsėjį Klaipėdoje registruotos UAB “Šiluma Jums” projektui “Šilutės regiono biodegraduojančių atliekų panaudojimas kombinuotai elektros ir šilumos gamybai” Ūkio ministerija netgi buvo skyrusi 9,05 mln. litų paramos iš ES struktūrinių fondų.

Pagal šį projektą Šilutėje turėtų būti pastatyta didelio efektyvumo termofikacinę elektrinę, kurioje, be kita ko, planuota naudoti ir “Grabupėlių” bendrovės kiaulių išskiriamas biodujas. “Šilutės ETA žinios” apie tai rašė 2010 metų sausio 21 d.  str. “Šilutėje “dinamą suks” ir kiaulės”.

Bet praėjo jau beveik dveji metai, o viešai prieinamos informacijos, kad kas nors būtų daroma šia linkme, deja, nėra. Ir nėra ko apie tai pasiteirauti, nes viešai skelbiamu UAB “Šiluma Jums” telefono numeriu niekas neatsiliepia.

2 skaitytojų komentarai
Daiva 2011 birželio 22d., 21:2185.206.87.61
Kubilius stasys atominę, o šilutiškiai geoterminę elektrinę :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

Aldona 2011 liepos 6d., 09:3588.216.82.3

palikit ŠILUTĘ ramybėje

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą