Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ekonomikos komitetas nesunkiai perkando S. Stankevičiaus gudrybę (papildyta)

Publikuota: 2011 birželio 23 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

S. Stankevičiui nepavyko pergudrauti Tarybos komiteto narių. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)S. Stankevičiui nepavyko pergudrauti Tarybos komiteto narių. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas nesutiko, kad viešoji įstaiga „Pasienio žuvys“, kurios dalininkė yra ir savivaldybė, persikeltų į kolegos tarybos nario, rajono „darbiečių“ lyderio Sauliaus Stankevičiaus valdomos UAB „Neringos kelias“ patalpas centrinėje miesto dalyje.

S. Stankevičiaus sumanytas planas, kaip savo įmonei palengvinti nenaudojamo nekilnojamojo turto naštą kitų VšĮ „Pasienio žuvys“ dalininkų sąskaita, iškilo aikštėn šį antradienį, Ekonomikos ir finansų komitete svarstant Tarybos sprendimo projektą dėl įgaliojimo dalyvauti ir balsuoti VšĮ „Pasienio žuvys“ neeiliniame visuotiniame dalininkų susirinkime.

Valdininkas susipainiojo…

Šį sprendimo projektą komitetui pristatė savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas, S. Stankevičiaus partietis Remigijus Budrikas. Anot jo, šiuo metu VšĮ „Pasienio žuvys“ glaudžiasi kitos savo dalininkės – žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ patalpose, ten jai skirta viena darbo vieta. Tačiau artimiausiu metu jai reikės dar bent dviejų darbo vietų, esą todėl buvo nuspręsta ieškoti kitų patalpų.

R. Budriko teigimu, dėl patalpų panaudai pirmiausia buvo kreiptasi į savivaldybę, tačiau administracijos direktorė neva patikinusi (žodžiu), kad laisvų patalpų savivaldybė turinti tik Laučiuose, už kelių kilometrų nuo Šilutės miesto. Esą todėl VšĮ sutikusi su „Neringos kelio“ pasiūlymu įsikurti jos nenaudojamose patalpose, „Hanza mugės“ pastate.

Tačiau vėliau, po komiteto posėdžio, paaiškėjo, kad atsakymą dėl laisvų patalpų „Pasienio žuvims“ davė ne administracijos direktorė, o pats rajono meras Virgilijus Pozingis. Dar praeitoje kadencijoje, tiksliau, 2011 – ųjų sausio 19 d., kai administracijos direktorė Ida Vasiljevienė dar nė nedirbo savivaldybėje. Ir ne žodžiu, kaip teigė R. Budrikas, bet raštu, kurio numeris R3-(2.19)-426…

Įžvelgia užslėptą nuomą

“Tai kodėl nebuvo skelbiamas konkursas patalpoms nuomoti?” – primygtinai klausė Tarybos opozicijai priklausantys komiteto nariai.

„Pasirinkome „Neringos kelią“, nes neturime pinigų patalpų nuomai, – tvirtino VšĮ „Pasienio žuvys“ direktorė Edita Šoblinskienė. – O „Neringos kelias“ ims tik už komunalines paslaugas.“

Panašiai kaip asociacijoje „Lampetra“. Ten iš „Pasienio žuvų“ oficialiai irgi nebuvo imamas nuomos mokestis, tačiau šiai įstaigai tenkanti eksploatacinių išlaidų dalis siekė apie 4500 litų per metus (vidutiniškai 375 Lt per mėnesį)…

Tarybos opozicijai atstovaujantys komiteto nariai tokiuose sandoriuose įžvelgė užslėptą nuomą. Todėl nė nesivargino paklausti, kiek “Pasienio žuvims” atsieitų komunaliniai mokesčiai S. Stankevičiaus įmonėje, bet leido suprasti, kad nepritars tokiam šios viešosios įstaigos įstatų pakeitimui.

Ne gana to, Šilutės liberalsąjūdiečių lyderis Edvardas Vitkauskas, pareiškė, kad iš administracijos direktorės pavaduotojo (greičiausiai Raimundo Ambrozaičio – red. pastaba) sužinojęs, jog savivaldybė, priešingai, nei tvirtino R. Budrikas, laisvų patalpų turi ir Šilutės mieste…

Nesutiko keisti įstatų

Tam, kad VšĮ „Pasienio žuvys“ neeiliniame visuotiniame dalininkų susirinkime savivaldybės administracijos direktorės įgaliotas asmuo balsuotų už parengtus įstatų pakeitimus, nepritarė nė vienas balsavime dalyvavęs komiteto narys (S. Stankevičius, būdamas tiesiogiai suinteresuotas asmuo, nuo balsavimo nusišalino).

Įdomu, kokį sprendimą dėl VšĮ „Pasienio žuvys“ įstatų pakeitimo priims kiti Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai?

Beje, VšĮ „Pasienio žuvys“ turi iš viso penkis dalininkus. Todėl nederėtų atmesti galimybės, kad neeiliniame visuotiniame dalininkų susirinkime gali būti priimtas ir kitoks sprendimas.

4 skaitytojų komentarai
Daiva 2011 birželio 22d., 20:4985.206.87.61
Šlykštu

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 2

Atsakyti

Naujiena 2011 birželio 22d., 22:2784.15.186.75
Kad Stanke neimtu nei lito už nuomą,o tik už komunalinius patarnavimus, kažkaip nesitiki, kažkokia nauda čia paslėpta arba tiesiog apsimelavo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 2

Atsakyti

Sigitas 2011 birželio 23d., 11:40188.69.225.21
partinukai oligarchai su savo parankiniais rūpinasi ne tuo dėl ko išrinkti, o tik savo asmeninę ar partine nauda. Darbietis su savo be galo lojaliais, paklusniais vasalais matyt tikisi laisvai sukti sau nauda, bet deja, yra dar žurnalistai, kurie tikrai išlukštens dar ne vieną suktą jų reikaliuką.
klausimas, kaip politikui: iš kur toks pinigų lietus?, pervežimų įmonės niekada dideliais pinigais nedisponavo, anaiptol, vos galą su galu sudurdavo, vairuotojams grašius iki šiol moka, o čia, staiga… męs, rinkėjai, manau turėtume žinoti.
gal politinis postas padeda siekti asmeninės naudos?
tik viešumu, matyt, galime kovoti su abejotinos reputacijos politikais, kokioj partijoj jie bebūtų. visuomenei suabejojus politiko skaidrumu reik siekt jo nušalinimo ir kad toks asmuo negalėtų įtakos daryti per savo patikėtinius. suprantama tai nėra lengva žinant kiek menkystų, padlaižūnų siekia būt politikų šešėlyje tikėdamiesi nors kokio posto.

Lidžiau, negailėk plunksnos ir vinių, kalk prie sienos, prie gėdos stulpo visus nedorus “politikus” ( jiems neretai iki tikrų, sąžiningų politikų, kaip iki Mėnulio)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 4

Atsakyti

S. 2011 birželio 24d., 19:0588.216.84.126
O gal ponas Stankevičiau papasakosi ,kaip girtas buvai papuolęs kelių policijai, ir kiek tau kainavo kol išsipirkai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą