Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šv. Jokūbo kelias – jau ir Vakarų Lietuvoje

Publikuota: 2022 liepos 04 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.siluteinfo.lt nuotr.www.siluteinfo.lt nuotr.

Pernai, visame pasaulyje minint Šv. Jokūbo metus, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras kartu su partneriais iš 10 Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrų, pateikė paraišką „Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje“ Lietuvos kultūros tarybai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šv. Jokūbo kelias – tai piligriminis pėsčiųjų kelias, jungiantis Lietuvą su bendru Šv. Jokūbo kelio tinklu, besitęsiančiu į Santjago de Kompostelą (isp. Santiago de Compostela) Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. 1987 m. spalio 23 d. Europos Taryba (angl. Council of Europe) paskelbė Santjago de Kompostelos deklaraciją, kurioje nutarta, kad Šv. Jokūbo kelias ir jo atšakos visoje Europoje yra pirmasis Europos kultūros kelias. Europos Tarybos Kultūros kelių instituto sprendimu sertifikuotas Šv. Jokūbo piligrimų kelias Lietuvoje su visomis keturiomis jo atšakomis – Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Viena iš atšakų eina per Vakarų Lietuvą, tad nutarta ją paženklinti ir pritaikyti piligrimams.

Bendradarbiaujant su Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrais, vietos bei tikinčiųjų bendruomenėmis, seniūnijų ir regioninių parkų darbuotojais šią vasarą baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje. Jo pradžia Telšiuose, o pabaiga Seredžiuje (Jurbarko raj.). Kelias eina per Telšių, Plungės, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Šilalės, Tauragės ir Jurbarko rajonų, Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybes.

Visas maršrutas Vakarų Lietuvoje driekiasi apie 460 km. Jį sudaro 19 skirtingo ilgio atkarpų. Keliaujant jomis, atrasite gražiausius Vakarų Lietuvos kampelius, Baltijos jūros pakrantę, pažintinius takus, gamtos paveldo objektus, kopsite į piliakalnius, aplankysite bažnyčias, muziejus, pilis ir kitus reikšmingus kultūros paveldo objektus. Kiekvieno etapo pabaigoje pateikiami nakvynės vietų, kuriose laukiami piligrimai, pasiūlymai. Kai kurie etapai turi ir tarpines nakvynės vietas. Taip pat kiekviena atkarpa turi aprašymą, o prireikus daugiau informacijos visada keliaujantiems pagelbės turizmo informacijos centrai, esantys šiame kelyje.

Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje paženklintas specialiu visoje Europoje vienodu Šv. Jokūbo kelio ženklu – geltona kriaukle mėlyname fone. Tiesa, Telšių mieste ir rajone, Palangos bei Klaipėdos miesto savivaldybėse Šv. Jokūbo kelio ženklų nutarta atsisakyti dėl vizualinės taršos. Tačiau per šias savivaldybes driekiasi virtualus maršrutas. Nepasiklysti padės ant kai kurių ženklinimo stulpelių esantys QR kodai, kuriuos nuskenavus gaunama visų atkarpų ir apgyvendinimo vietų informacija bei bendras kelio žemėlapis.

Visas Šv. Jokūbo kelio žemėlapis ir atkarpų aprašymai: https://www.klaipedosrajonas.lt/jokubo-kelias/.

www.siluteinfo.lt inf.

Rašyti komentarą