Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Skaitmeniniame žemėlapyje fiksuojama kyšių Lietuvoje geografija

Publikuota: 2011 birželio 15 Kategorija: Teisėtvarka

Išmaniesiems telefonams skirta programa „Bribespot“ suteikia galimybę pranešti apie kieno nors reikalaujamą ar kam nors sumokėtą kyšį ir nurodyti įvykio vietą skaitmeniniame žemėlapyje, -išsamiau apie naują technologiją kovais su korupcija pristato www.bribespot.com.

Naujienų portalai Balsas.lt ir Technologijos.lt jau yra rašę apie kol kas veikiančią tik išmaniuosiuose telefonuose veikiančią programą, kurią sukūrė programuotojų iš Estijos, Suomijos, Lietuvos ir Irano grupė. Balandžio mėnesį Taline vykusiame „Garage48“ konkurse, kuriame dalyvavo veiklą pradedančių IT įmonių atstovai, ši programa buvo pripažinta geriausia viešųjų paslaugų kategorijoje.

Programos kūrėjai tiksi, kad ji sparčiai išpopuliarės ir taps nauja kovos su korupcija priemone, skelbia „The Wall Street Journal“. „Bribespot“ leidžia lengvai kovoti su korupcija. Viskas, ko reikia – tik mobilusis telefonas arba kompiuteris“, – sakoma programos kūrėjų tinklalapyje.

Norintys pranešti apie korupcijos atvejį, pavyzdžiui, kyšį paėmusį kelių policijos pareigūną, gali tai padaryti su „Bribespot“: pasak programos kūrėjų, visi pranešimai yra anonimiški, žmonės gali nurodyti kyšio dydį, vietą, kurioje jis buvo duotas, apibūdinti, kokiomis aplinkybėmis tai įvyko ir kokiam pareigūnui ar valstybės tarnautojui jis buvo sumokėtas.

Kadangi visi pranešimai anonimiški, iš esmės kova su korupcija, regis, apsiriboja labiau psichologiniu poveikiu: vizualizuojant „Bribespot„pranešimus skaitmeniniame žemėlapyje galima pamatyti, kokio masto korupcija „verda“ ten, kur mes gyvename ar dirbame. Ko gero taip turėtų būti ugdomas nepakantumas parsidavinėjantiems pareigūnams, kita vertus, kalbėti apie principingumą gana keblu, kai žmogus iš pradžių duoda kyšį, o paskui anonimiškai apie tai praneša į „Bribespot“, gerai žinodamas, kad šis įvykis taip ir liks neišaiškintas.

Kita vertus, didėjant „Bribespot“ duomenų bazei, gali išryškėti regioniniai korupcijos paplitimo ypatumai: pavyzdžiui, vienuose miestuose ar rajonuose kyšininkavimo atvejų gali būti žymiai daugiau nei kituose. Tačiau vėlgi – kas galėtų garantuoti šių duomenų patikimumą?

Įdiegta į išmanųjį telefoną, „Bribespot“ automatiškai nustato jo buvimo vietą ir skaitmeniniame žemėlapyje parodo informaciją apie kaimynystėje reikalautus ir/arba sumokėtus kyšius. Norintys gali sekti nuolatinį informacijos apie duotus kyšius srautą arba pasiieškoti išsamesnės informacijos apie konkrečius korupcijos atvejus, jei tik kiti „Bribespot“ vartotojai ją yra pateikę.

www.bribespot.com

1 skaitytojų komentaras
edward's 2011 birželio 16d., 20:2478.61.31.33

kiek zinau tie telefai kainuoja apie 2 stukas
tokiu tel. turetojai apie korupcija nepranesineja,jie ja daro
zmones niekaip nepasiveva civilzacijos
cia yra zmonijos problema (kol kas)
Gal Jus tikite GERIO pergale pries tamsiasias jegas
ACIU

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą