Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kintuose – nemokamas lietuviškų trumpųjų filmų seansas

Publikuota: 2022 birželio 09 Kategorija: Kultūra

 Kadras ir filmo 'Sutrikimas'. Kadras ir filmo 'Sutrikimas'.

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su meno rezidencija „Kintai Arts“ ir Kintų muzikos festivaliu kviečia į nemokamą lietuviškų trumpųjų filmų seansą. Kintų bendruomenei ir svečiams bus pristatyta jaudinanti ir įtraukianti programa „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija”, kurioje – penki naujausi lietuvių kūrėjų darbai, leisiantys pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus pasakojimus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Filmų programa bus rodoma birželio 17 dieną, penktadienį, 19:00 val. „Kintai Arts” meno rezidencijoje kaip Kintų muzikos festivalio dalis.

„Lithuanian Shorts“ vykdoma iniciatyva „Trumpas kinas“ siekia populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas Lietuvos žiūrovams. Programoje „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija” – penkios šmaikščios, absurdiškos, jaudinančios, keistos ir netikėtos istorijos, kurios leis pažvelgti į puikiai pažįstamas situacijas iš naujos perspektyvos. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su seniai nematyta šeima. Filmai buvo pristatyti Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.

Programoje pristatomas režisierės Jorūnės Greičiūtės filmas „Viskas gerai” pasakoja apie vidutinio amžiaus žmonių pirmąjį pasimatymą. Šis filmas šių metų Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė” buvo apdovanotas Geriausio studento darbo kategorijoje. Režisierės Saulės Bliuvaitės dokumentinis filmas „Limuzinas” pravers duris į skirtingų kartų keliones prabangiu limuzinu. Filme „Sutrikimas” režisierius Petras Kuneika pasakoja apie vaikino pastangas atrasti savo vietą šių dienų visuomenėje nardant tarp vyriškumo mitų ir skirtingų rolių romantiniuose santykiuose. Režisierės Urtės Sabutytės filme „Apklausa” pasakojama jaunos prokurorės, nagrinėjančios prekiavimo žmonėmis bylą, istorija. Filmas buvo išrinktas geriausiu lietuvišku darbu šių metų Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje. Seansą užbaigs režisierės Gretos Griniūtės „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ – komiška istorija apie emigrantės dukros grįžimą į Lietuvą Velykoms kartu su užsieniečiu vaikinu. Šiame filme vaidina gausus būrys žymių Lietuvos kino ir teatro aktorių: Elžbieta Latėnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Mindaugas Papinigis, Jolanta Dapkūnaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė.

Žiūrovai laukiami birželio 17 dieną, penktadienį, 19:00 val. „Kintai Arts” meno rezidencijoje esančioje galerijoje (I aukštas) adresu Kuršių g. 30, Kintai. Seanso trukmė – 1 val. 20 min. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą