Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kitą savaitę vyks karinės pratybos „Žemaitijos griausmas 2022“

Publikuota: 2022 birželio 08 Kategorija: Aktualijos, Rajone

kam.lt nuotr.kam.lt nuotr.

Birželio 13–22 d. Klaipėdos ir Šilutės rajonų savivaldybių teritorijose vyks Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ (toliau – brigada ,,Žemaitija”) karinės pratybos ,,Žemaitijos griausmas 2022” (angl. ,,Griffin Thunder 2022”), kuriose dalyvaus apie 500 karių.

Pratybos vyks Šernų, Dumpių, Kliošių, Ožkarčių, Gnybalų, Šilmeižių, Joniškio, Žagatpurvių, Parubežio, Jomantų, Begėdžių miškuose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Žemaitijos griausmas 2022“ – tai suplanuotas karinio rengimo ciklo renginys, kuris neturi sąsajų su geopolitine situacija regione. Tikslas – įvertinti brigados „Žemaitija“ vadovybės Štabo ir Prieštankinės kuopų bei Brigados generolo Motiejaus Pečiulienių artilerijos bataliono baterijų gebėjimą vykdyti gynybines operacijas. Pratybos bus vykdomos 3 fazėmis: pasirengimas, užduočių vykdymas ir šaudymas iš 105 mm haubicų į jūros taikinius.

Šiose pratybose dalyvaus ir kiti kariniai vienetai: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji ir Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės bei sąjungininkai iš Portugalijos rotacinių pajėgų ir Didžiosios Britanijos Karališkųjų oro pajėgų kovinio palaikymo sraigtasparniai „Puma“.

Taip pat, kaip viena iš sudėtinių pratybų dalių, birželio 18–20 d. Kairių poligone bus vykdomas kovinis šaudymas į jūros taikinius iš 105 mm haubicų, todėl pranešame apie galimus nepatogumus dėl triukšmo. Šaudymai ir technikos judėjimas vyks darbo valandomis.

Parengta pagal brigados „Žemaitija“ inf.

Rašyti komentarą