Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejams: keičiasi limituotos žvejybos tvarka

Publikuota: 2022 gegužės 24 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

am.lrv.lt nuotr.am.lrv.lt nuotr.

Siekiant išlaikyti gerą žuvų išteklių būklę ir saugoti trofėjinio dydžio žuvis, keičiama limituotos žvejybos tvarka. Kai kuriuose vandens telkiniuose ilginama lašišų ir šlakių žvejybos draudimų trukmė, griežtinamos žvejybos sąlygos, atsiranda naujų vandens telkinių, kuriuose bus leidžiama povandeninė žūklė. Taip pat sudarytas vandens telkinių, kuriuose bus organizuojama plėšrių žuvų žvejyba, sąrašas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šiuos pasikeitimus numato aplinkos ministro įsakymu patvirtinti ir nuo šeštadienio įsigalioję limituotos žvejybos tvarkos pakeitimai, su kuriais galima susipažinti čia.

Primename, kad vandens telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota žvejyba, įveisiama daugiau žuvų, skiriama daugiau dėmesio kontrolei, o tuo pačiu galioja griežtesnė žvejybos tvarka. Norint juose žvejoti, reikia įsigyti žvejo mėgėjo kortelę, kurios kaina parai yra 2,5 euro, savaitei – 8 eurai, mėnesiui – 14 eurų. Tokių vandens telkinių sąrašą rasti ir žvejo mėgėjo korteles įsigyti galima čia.

Žvejams mėgėjams aktualių limituotos žvejybos naujovių yra ne viena. Plėšriųjų žuvų limituota žvejyba organizuojama 9 vandens telkiniuose – Auslo ir Didžiulio ežeruose, esančiuose Trakų rajone, Gudelių ežere Alytaus rajone, taip pat Kertuojų, Nedzingio, Seirijo, Vastapo, Žąslių ir Žverno ežeruose.

Šiuos vandens telkinius planuojama gausiai įžuvinti lydekomis ir sterkais, tačiau juose žvejojant nuo šiol reikia laikytis griežtesnių plėšriųjų žuvų žvejybos sąlygų: draudžiama masalui naudoti žuvelę ar jos gabalėlį, vienos žvejybos metu leidžiama sugauti 1 lydeką, ne mažesnę kaip 65 cm ir ne didesnę kaip 90 cm, ir 1 sterką, ne mažesnį kaip 60 cm ir ne didesnį kaip 80 cm.

Viena žvejo mėgėjo kortelė suteikia teisę žvejoti visuose išvardintuose vandens telkiniuose.Nežvejojantiems lydekų ir sterkų arba žvejojantiems paleidžiant šias žuvis, žvejybos sąlygos nesikeis, užteks turėti žvejo mėgėjo bilietą.

Povandeninė žūklė leidžiama 3 naujuose vandens telkiniuose – Trakų rajono Akmenos ir Skaisčio ežeruose, Galuonio ežere Molėtų rajone. Iš vandens telkinių sąrašo, kuriuose leidžiama povandeninė žvejyba išbrauktas Siesarties ežeras. Šiame ežere yra išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir povandeninę žvejybą gali leisti žvejybos ploto naudotojas, tai įrašęs į leidimą mėgėjų žvejybai.

Lašišas ir šlakius žvejojantiems asmenims pakeitimai bus aktualūs rudenį. Žeimenos ir Vilnios upėse, dėl jose anksčiau prasidedančio lašišų ir šlakių neršto, žvejoti bus leidžiama nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., o ne iki spalio 15 d., kaip anksčiau.

Patikslinta ataskaitų apie sugautas lašišas ir šlakius teikimo tvarka: įsigijusiems kortelę per ALIS, sugavus ir nepaleidus atgal į upę lašišos arbą šlakio, ataskaitą apie sugautą žuvį ne vėliau kaip per 10 minučių reikės pateikti ALIS svetainėje arba SMS žinute trumpuoju numeriu 1769, nurodant „ALIS“, žvejo mėgėjo kortelės numerį, rūšies kodą ir sugautų žuvų kiekį.

am.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą