Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Liberalcentristai siekia dar vieno Šilutės tarybos mandato

Publikuota: 2011 birželio 14 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Jakas: 'Jeigu yra bent mažiausia galimybė gauti dar vieną mandatą, mes ja būtinai pasinaudosime'. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)A. Jakas: 'Jeigu yra bent mažiausia galimybė gauti dar vieną mandatą, mes ja būtinai pasinaudosime'. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Po to, kai Konstitucinis Teismas išaiškino, kad mandatų savivaldybių tarybose skirstymas taikant kvotų ir liekanų metodą, kai yra įtraukiami ir visi už pavienius kandidatus paduoti balsai, prieštarauja Konstitucijai, Liberalų ir centro sąjungos (LiSC) Šilutės skyrius ėmėsi žygių, kad jiems būtų suteiktas dar vienas rajono tarybos nario mandatas.

Prieš kurį laiką liberalcentristai raštu kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad pastaroji priimtų jiems palankų sprendimą ir suteiktų penktą rajono tarybos nario mandatą, bet komisija jų prašymo nepatenkino.

Tačiau toks komisijos sprendimas neatmušė Šilutės liberalcentristų noro perskirstyti Tarybos mandatus, – artimiausiu metu jie ketina kreiptis į Vyriausiąjį administracinį teismą. Anot LiCS Šilutės skyriaus lyderio, rajono tarybos nario Arvydo Jako, į teismą skyrius kreipsis iš karto, kai tik sulauks oficialaus VRK pranešimo apie jų atžvilgiu priimtą sprendimą.

“Jeigu yra bent mažiausia galimybė gauti penktą mandatą, mes ja būtinai pasinaudosime”, – telefonu “Šilutės ETA žinioms” sakė A. Jakas.

Pagal VRK apskaičiavimą, po vasario 27 d. rinkimų Šilutėje mandatų skirstymo kvotą sudarė 625 balsai. Liberalcentristai iškovojo 2 684 balsus ir laimėjo 4 mandatus. Šiuo atveju liekana sudaro 0,29, todėl dar vienam mandatui balsų neužtenka. Tačiau, jeigu skaičiuojant kvotą nebūtų įtraukti keturių save išsikėlusių pavienių kandidatų gauti balsai (1028), tai kvotą sudarytų (grubiai skaičiuojant) 585 balsai. Tokiu atveju liberalcentristų balsų liekana sudarytų ne 0,29, bet 0,59 mandato, ir jie galėtų pretenduoti į penktą Tarybos nario mandatą Naujosios sąjungos (socialliberalų) sąskaita, kuri po rinkimų gavo 3 mandatus.

Pastaroji partija, nors sumažėjus kvotai jos balsų liekana ir padidėtų – nuo 2,32 iki 2,48 mandato, – trečiam mandatui jos jau būtų negana, – mat kitų į papildomą mandatą pretenduojančių partijų balsų likutis būtų gerokai didesnis.

Trečias socialliberalų sąraše pagal gautus pirmumo balsus po rinkimų buvo Darijus Pundžius 457 pirmumo balsai), tas pats veikėjas, kuris dar prieš pirmąjį naujai išrinktos Tarybos posėdį perbėgo pas Sauliaus Stankevičiaus „darbiečius“. Todėl mūsų nagrinėjamu atveju būtent jis prarastų savo mandatą.

Tai būtų labai liūdna žinia visai rajono valdančiajai koalicijai, nes ji prarastų Tarybos daugumai išlaikyti reikalingą 14 – tą mandatą, ir jos bei opozicijos balsų balansas išsilygintų -13 prieš 13, o iš socialdemokratų partijos pasitraukusios ir kol kas nė vienai pusei nepriklausančios Stasės Skutulienės balsas taptų auksiniu…

Susiję straipsniai: “Kas būtų, jeigu būtų…”

1 skaitytojų komentaras
žinia 2011 birželio 15d., 08:2778.61.24.50
Tiesa yra tiesa. Po teigiamų sprendimų rinkėjų nuomonė būtų svaresnė.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą