Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės valdžia tiesia pagalbos ranką laivavedžiams

Publikuota: 2011 birželio 14 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Pakalnės upė.Pakalnės upė.

Dėl Pakalnės upės žiotyse besikaupiančių nešmenų pramoginiams ir žvejybos įmonių laivams kasmet tampa vis sudėtingiau trumpiausiu keliu išplaukti į Kuršių marias. Todėl dažnai jie yra priversti plaukti aplinkiniu žymiai ilgesniu keliu – Atmatos upe.

Suprasdami laivavedžių rūpesčius dėl apsunkintos navigacijos Nemuno deltos upėmis, Šilutės rajono valdžia ėmėsi iniciatyvos organizuoti Pakalnės vagos valymo darbus.

Pirmadienį rajono valdantieji Rusnėje surengė pasitarimą, į kurį pakvietė ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijos Kelių skyriaus viršininką Aurelijų Rimą. Šilutiškiai valdžios vyrai tik iš pastarojo sužinojo, kad Pakalnės upė jau seniai išbraukta iš vidaus vandens kelių sąrašo, todėl Vidaus vandens kelių direkcijai galvos dėl jos gylio neskauda.

Seimo narys Audrius Endzinas per savo žmones informavo pasitarimo dalyvius, kad Susisiekimo ministerija sutiktų skirti pinigų Pakalnės upės vagai išvalyti. Tačiau, pasirodo, ministerija iš Šilutės r. savivaldybės lig šiol nėra gavusi tokio prašymo…

Mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis pažadėjo pasirūpinti, kad toks prašymas būtų kaip galima greičiau parengtas.

Siekiant paspartinti pasirengimo valymo darbams procedūras, Šilutės r. savivaldybės tarybai bus siūloma priimti sprendimą dėl vietinės reikšmės vidaus vandenų kelio statuso suteikimo Pakalnės upei.

Tačiau galutinį sprendimą dėl šios upės įtraukimo į vietinės reikšmės vidaus vandenų kelių sąrašą turės primti Susisiekimo ministerija, suderinusi su Aplinkos ministerija.

Šiuo metu per Šilutės rajoną vingiuoja šeši vidaus vandenų keliai. Iš jų trys – Nemunas – Atmata, dalis Kuršių Marių (Atmatos žiotys – Klaipėda) ir Minija nuo žiočių iki Lankupių kaimo yra valstybinės reikšmės, likusieji – Skirvytės upė, Šyša nuo žiočių iki Šilutės uosto vartų ir dalis Kuršių marių (37 – as navigacijos ženklas – Skirvytės žiotys) – vietinės reikšmės vandens keliai.

4 skaitytojų komentarai
raimis 2011 birželio 15d., 07:3662.212.204.76
Tik ar uzteks valdziai “kvapo”.
Problema dideja su lig kiekvienais metais ir kiekvienu potviniu. Zuvys nebeiplaukia nersti, ju mazeja, laivyba sunkiai beimanoma. Potvyniai vyksta jau paputus stipresniam vakaru vejui bet kuriuo metu laiku. Viena graziausiu upiu rajone mirsta.
Ir tai tik dalis is butinai kompleksiskai sprestinos problemos.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Raimiui 2011 birželio 15d., 10:36193.219.60.1
Teisus tu, Raimi, kad upes reikia prižiūrėti. Apsoliučiai teisus. Tačiau Pakalnės upė išbraukta iš vietinės reikšmės vandens kelių sąrašo vietinės valdžios iniciatyva.
Klausimėlis labai paprastas: kodėl (kam tai buvo naudinga) ir kas buvo valdžioje?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

(ne)liberalas 2011 birželio 15d., 10:4384.15.188.40
Atsakymas irgi labai paprastas – tuometiniam merui Šarui (Š. Laužikui)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

to neliberalui 2011 birželio 15d., 20:4178.61.116.40

ir valdzioje taip pat buvo liberalai

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą