Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

R. Žemaitaitis: „Kas atsakys už Šilutėje išdegusį durpyną?“

Publikuota: 2011 birželio 11 Kategorija: Aktualijos

R. Žemaitaitis. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)R. Žemaitaitis. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Ketvirtadienio Seimo plenarinio posėdžio metu vykusioje Vyriausybės valandoje šilutiškis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui uždavė klausimą, kas ir kada apskaičiuos Šilutėje kilusio durpyno gaisro nuostolius, ir kuomet nustatys, kas šiuos nuostolius turi atlyginti, pranešė Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius.

„Neoficialiomis žiniomis gaisrą durpyne vykdydami savo veiklą galėjo sukelti vokiečių kapitalo bendrovė „Klasmann-Deilmann Šilutė” arba UAB „Autotransportas”. Remiantis Civiliniu kodeksu įmonė gali būti vertinama kaip didesnio pavojaus šaltinio valdytojas, kurio veikla susijusi su didesniu pavojumi aplinkiniams (transporto priemonių, mechanizmų, statybos ir t.t.), todėl jis privalo atlyginti padarytą žalą, jeigu neįrodo, kad žala atsirado dėl nenugalimos jėgos. Žinoma, reikia patvirtinti spėliojimus dėl gaisro durpyne sukėlusio subjekto, tačiau pirmiausia reikia paskaičiuoti, kokius nuostolius patyrė gamta ir valstybė”, – sakė Seimo narys R. Žemaitaitis.

Parlamentaras ministro prašė atsakyti, ar jau yra sukurta komisija, kuri apskaičiuotų, kokią žalą patyrė gamta, kiek lėšų reikės šios žalos atstatymui, taip pat kiek valstybės resursų pareikalavo durpyno gesinimas.

R. Palaičio teigimu gaisras durpyne kol kas yra suvaldytas, tad įsitikinus, kad gaisras visiškai užgesintas ir grėsmės durpynui nebėra, bus sudaryta minėta komisija.

Edvardo Jurjono nuotr.

Edvardo Jurjono nuotr.

Pranešama, kad kitą dieną ministras R. Palaitis apsilankė Traksėdžių kaime, – kaip Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas jis panoro asmeniškai susipažinti su esama padėtimi, gaisro priežastimis, likvidavimo darbais ir pasekmėmis.

„Apžiūrėjus teritoriją, matyti, kad gaisro padaryti nuostoliai – milžiniški. Tačiau kalbėti apie nuostolius ir tiksliai įvardinti jų apimtis kol kas dar anksti, nes jų būta įvairiausių – nuo suniokotos gamtos iki sulūžusios ugniagesių gelbėtojų technikos. Tikiuosi, kad užbaigus gaisro likvidavimo darbus artimiausiu laiku, nuostolius ir padarytą žalą gamtai bus galima įvardinti kitą savaitę“, – teigė ministras R. Palaitis.

Bendrovei „Klasmann-Deilmann Šilutė“ priklausantis durpynas užsiliepsnojo pirmadienį po pietų. Atskirais židiniais degė apie 100 hektarų, visas durpyno plotas – 1500 hektarų. Trečiadienį popiet gaisrą pavyko lokalizuoti.

Gaisro metu labiausiai nukentėjo Aukštumalos pelkė, kurios plotas – 2500 ha.

Dėl ekstremalios padėties atšaukimo Šilutės, Saugų ir Kintų seniūnijose bus svarstoma pirmadienį.

6 skaitytojų komentarai
Joo 2011 birželio 11d., 08:2978.59.39.35
Pritariu Žemaitaičiui,kalti asmenys turi atsakyti ir padarytą žąlą atlyginti visiškai. Jei nesugeba saugiai dirbti, turi išviso nedirbti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 13

Atsakyti

edwwards 2011 birželio 11d., 09:2284.32.215.247
Pelnas pelkę pavertė durpynu, o ugnis pelną pelenais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 2

Atsakyti

Silutiskis 2011 birželio 11d., 12:3288.118.77.221

Tai visų mūsų nelaimė. Mes ir atsakysime.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 10

Atsakyti

s 2011 birželio 12d., 14:1378.61.233.210
Porą dešimtmečių atgal durpynas “garsėjo” tik kaip paskutinė prieglauda netekus darbo, dabar gi tai viena tvarkingiausių gamyklų. Nelaimė tyko visur, net numestas stiklo gabalas gali sukelti gaisrą. Tai, kad ponas Žemaitaitis “kelia” klausimus, nė kiek nestebina, reikia gi po fakto kumščiais pamosuoti, ir deja, tai ne vieno politiko taktika. Viena išimtis, Paksistai su Mazuroniu priešakyje neabejotini bet kokių “klausimų” lyderiai…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 7

Atsakyti

To ,,S" 2011 birželio 15d., 10:42193.219.60.1

Taip, piaro darymo meistrai nesulaukė net gaisro gesinimo pabaigos…

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

ponui S 2011 birželio 13d., 07:4678.61.24.50
Deja, Jums atrodo, kad kasdami mūsų gamtinius išteklius, savininkai daro didžiausią naudą žmonėms ir tikslas – jiems padėti, o nesiekia naudos savo kišenei, t.y.gauti maksimalų pelną.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą