Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Karštis pamažu slūgs, sulauksime daugiau lietaus

Publikuota: 2011 birželio 10 Kategorija: Aktualijos, Orai

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

Artimiausiomis dienomis karštis Lietuvoje atslūgs, orai ims pamažu vėsti, sulauksime daugiau lietaus, kurį lydės perkūnijos, žada sinoptikai.

Anot sinoptikės Juditos Liukaitytės, Lietuvoje jau prasidėjo didesnės orų permainos, į šalį pamažu ėmė plūsti vėsesnis oras.

„Dieną bus palankios sąlygos kamuoliniams lietaus debesims formuotis, dėl to trumpos liūtys, daug kur lydimos perkūnijos, numatomos visoje šalyje“, – Lietuvos radijui kalbėjo ji.

„Vėjas keis kryptį. Jei šiuo metu dar vyrauja rytų, tai dieną pro šiaurės jis suksis jau iš vakarų, tačiau išliks vidutinio stiprumo. Tik perkūnijos metu kai kur gali trumpam sustiprėti“, – prognozavo sinoptikė.

Penktadienis dar bus šiltas, termometrų stulpeliai šoktels iki 24–29 laipsnių.

„Savaitgalis bus nuolat vėstantis. Naktimis palis tik vietomis, tačiau jau bus vėsiau. Artimiausią naktį bus 13–18 laipsnių, o sekmadienio naktį – 12–17 laipsnių“, – sakė J. Liukaitytė.

Dienomis lietus numatomas daugelyje rajonų, tačiau tai daugiausia bus trumpos, vasariškos liūtys, vietomis su perkūnija. Vėjas bus besikeičiančios krypties, tik savaitės pabaigoje jau nusistovės šiaurės, šiaurės vakarų. Šeštadienį oras sušils iki 23–28 laipsnių, o sekmadienį temperatūra tekils iki 20–25 laipsnių.

„Kitos savaitės pradžioje lietaus mažės. Jau pirmadienio ir antradienio dienomis ir naktį iš pirmadienio į antradienį jo tikimybė bus nedidelė. Tačiau orai toliau vės“, – teigė sinoptikė.

Naktimis, pasak jos, temperatūra tesieks 9–15 laipsnių, o ir dienos šiluma nebelepins: pirmadienį prognozuojama 19–24 laipsniai šilumos, prie jūros bus dar vėsiau. Antradienį oras sušils iki 18–23 laipsnių.

lrt.lt inf.

Rašyti komentarą