Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 procentų

Publikuota: 2022 vasario 22 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Socialinė apsauga

lrv.lt nuotr.lrv.lt nuotr.

Šilutės rajone, anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, besikreipiančiųjų dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius padidėjo 7 kartus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Tai rodo preliminarūs statistiniai duomenys, gauti palyginus 2021 m. ir 2022 m. sausio mėnesius. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.

„Statistiniai duomenys nepalieka abejonių, kad šį šildymo sezoną valstybės pagalba šalies gyventojams yra prieinamesnė ir taiklesnė. Džiaugiuosi, kad dar rudenį priėmėme teisės aktų pakeitimus, kurie leidžia didesnei daliai sunkiau besiverčiančių žmonių skirti būsto šildymo kompensacijas. Padvigubėjęs valstybės remiamų pajamų dydis, taikomas būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, leidžia gauti didesnes kompensacijas ir apsaugoti labiausiai pažeidžiamų žmonių pajamas”, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kaip rodo statistiniai duomenys, beveik 95 proc. visų gyventojų, kurie kreipėsi dėl būsto šildymo kompensacijos, prašymai buvo patenkinti. Šiemet sausio mėnesį būsto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų buvo 127 tūkst., jiems paskirstyta 6,4 mln. Eur. Palyginimui, pernai tuo pačiu laikotarpiu būsto šildymo išlaidų kompensacijas gavo 91 tūkst. žmonių, išlaidos kompensacijoms mokėti sudarė 2,47 mln. Eur.

Palyginus 2022 m. sausio mėnesį su 2021 m. gruodžio mėnesiu matyti, kad dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos kreipėsi 5 kartus daugiau žmonių – atitinkamai gauta 149,7 tūkst. ir 30,4 tūkst. prašymų.

Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8 karto), Skuodo r. (7,6 karto), Vilniaus r. (7,3 karto), Šilutės r. (7 kartus) savivaldybėse.

Mažiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius didėjo Alytaus r. (2,6 karto), Kazlų Rūdoje (3 kartus), Šiaulių r. (3,1 karto), Varėnos r. (3,4 karto), Pasvalio r. (3,5 karto) ir Kretingos r. (3,5 karto).

SVARBU. Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama už praėjusį mėnesį ir įprastai skiriama 3 mėnesiams, taip pat gali būti grąžinama už 2 praėjusius mėnesius. Jei žinoma, kad per paramos teikimo laikotarpį asmens ar šeimos situacija nesikeis, kompensacija gali būti skiriama visam šildymo sezonui, pavyzdžiui, pensinio amžiaus asmenims.

Kaip skaičiuojama būsto šildymo kompensacija?

Nepasiturintiems žmonėms kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir 2 VRP dydžių (258 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (387 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.

Apskaičiuojant pajamas būsto šildymo išlaidų kompensacijai, neįskaitoma darbo užmokesčio, nedarbo socialinio draudimo išmokos dalis (priklausomai nuo šeimos sudėties – nuo 20 iki 40 proc.), išmoka vaikui (vaiko pinigai).

Ekstremalios situacijos metu bei 6 mėnesius po jų atšaukimo nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) jų turimas turtas nevertinamas.

Kaip sužinoti, ar kompensacija priklauso?

Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Kur kreiptis dėl kompensacijos?

Gyventojai dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, taip pat elektroniniu būdu www.spis.lt.

socmin.lrv.lt inf.

3 skaitytojų komentarai
Anal- itikas 2022 vasario 22d., 14:0578.62.27.35

Lanzberginė šaika net 40% padidino pašalpinių skaičių, dar du metai ir bus visas šimtas.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 6

Atsakyti

Analitikui 2022 vasario 22d., 18:59188.69.195.226

Kai Tamsta po poros metų ateisi į valdžią jaučiu kad pasieksi geresnių rezultatų. Sėkmės rinkimuose , ten galėsi įgyvendinti savo šaikos lūkesčius.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Algimantas 2022 vasario 23d., 19:0284.15.191.157

o tavo šaikos populiarumas atsispindi apklausose – nekenčia žmonės jūsų – konservatorių ; už tai , kad jūs kai tik prieinate prie valdžios n tai visokios nesąmonės prasideda – tai Kinijai karą paskelbiate , tai su braliukais susipykstate , tai lenkams pagarbos nerodote , baltarusių apsišaukėles už prezidentus priimate – o išvada tai viena – kenčia paprasti žmonės

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą