Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šventinį savaitgalį gaisruose žuvo 8 žmonės

Publikuota: 2010 vasario 17 Kategorija: Gaisrai

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Per praėjusias 5 paras šalyje kilo 138 gaisrai, kurių metu 8 žmonės žuvo, 2 buvo traumuoti, o dar 4 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (toliau – PAGD).

Nors prieš ilgąjį šventinį savaitgalį PAGD ir įspėjo gyventojus apie pastaruoju metu gaisruose sparčiai augantį žūstančių bei traumuotų žmonių skaičių ir patarė itin atsargiai elgtis su ugnimi, šildymo įrenginiais, nerūkyti lovose, tačiau daugelis, matyt, neišgirdo arba nepaisė šių perspėjimų.

Penktadienį apie 13 val. 30 min. gaisras kilo Druskininkuose, Kudirkos gatvėje esančiame apleistame sandėlyje. Per gaisrą išdegė dalis grindų, apdegė čiužinys ir patalynė, aprūko patalpos, o gaisravietėje rastas 53-ejų metų benamio vyro kūnas. Spėjama, kad gaisras galėjo įsiplieksti dėl neatsargaus rūkymo.

Sekmadienį 14 val. 08 min. iš policijos budėtojo gautas pranešimas, jog Raseinių rajone, Papušynio kaime, daugiabučio namo buto virtuvėje, kaimynas po stalu rado stipriai apdegusį 54-erių metų vyro kūną, o gaisro metu čia išdegė dalis grindų. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Tos pačios dienos vakarą apie 21 val. 55 min. gaisras kilo Vilniuje, Rinktinės gatvėje, mediniame gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna. Ugniagesiai iš degančio namo spėjo išvesti 62-ejų metų vyrą, kuris medikų pagalbos atsisakė. Lokalizavus gaisrą, gaisravietėje rasti kol kas nenustatytų tapatybių vyro ir moters palaikai. Išdegė namo virtuvė ir kambarys, o gaisro priežastis dar aiškinama.

Tą patį vakarą apie 23 val. 40 min. Telšių rajone, Gedrimų kaime, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas Šermukšnių gatvėje. Atskubėję ugniagesiai, su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis patekę į vidų, šalia lovos rado gaisre žuvusį 70-metį namo savininką, o nugarą apdegusią moterį medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu supleškėjo pastato stogas, mansarda, išdegė prieangis, aprūko kambariai, nuo karščio apsilydė namų apyvokos daiktai. Įvykis tiriamas.

Pirmadienį apie 19 val. 40 min. gaisras kilo Kėdainiuose, Kosmonautų gatvės daugiabučio namo bute. Per gaisrą sudegė virtuvėje stovėjusi lova, skudurai, apdegė lango rėmas, aprūko patalpos. Ugniagesiai iš buto išnešė 2 apsinuodijusius dūmais, jau be sąmonės vyrus, kuriems iki medikų atvykimo atliko dirbtinį kvėpavimą. Deja, vieno 64-erių metų vyriškio gyvybės išgelbėti nepavyko, o kitas išgelbėtas 38-erių metų pilietis buvo perduotas medikų globai. Ir šio gaisro aplinkybės tiriamos.

Antradienį apie 15 val. tragiškas gaisras kilo Kaune, Geležinio Vilko gatvės daugiabučio namo bute. Per gaisrą kambaryje smarkiai apdegė lova, kiti baldai, aprūko patalpos. Lovoje buvo rasta gaisre žuvusi 78-erių metų buto šeimininkė. Jos 18-metis anūkas, bandydamas atidaryti langą, apsinuodijo dūmais ir buvo nuvežtas į ligoninę. Manoma, kad gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus rūkymo.

Šiąnakt apie 1 val. 40 min. Plungės rajone, Alsėdžių miestelyje, Varduvos gatvėje, užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu apdegė prieangio, miegamojo ir virtuvės sienos, namų apyvokos daiktai, o gaisre žuvo 45-erių metų vyras. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Šiemet gaisruose jau žuvo 50 žmonių, – 5 daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Rašyti komentarą