Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

SBA baldų įmonės pernai grūmėsi su kainų šoku, pardavimus augino 19 procentų

Publikuota: 2022 vasario 07 Kategorija: Gamyba, Verslas

SBA nuotr.SBA nuotr.

Šilutės rajone veikianti „Inno Line“ (buvusi „Germanika“) baldų pardavė už beveik 70 mln. Eur, tai 38 proc. daugiau nei užpernai, o „Šilutės baldai“ pardavimus padidino beveik penktadaliu – iki 45 mln. Eur.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės pernai produkcijos pardavė už 360,8 mln. eurų – tai 19 proc. daugiau nei 2020 m., kai pardavimai siekė 304 mln. eurų.

Iššūkiai energijos ir žaliavų rinkose

„Nors SBA baldų sektoriaus pardavimai istoriškai didžiausi, tačiau įtampų verslui pernai nemažėjo. Užkaitusi žaliavų ir energijos kainų rinka tirpdė baldų gamintojų pelningumus, o padėčiai normalizuotis visame pasaulyje trukdė eksponentinis omikron atmainos plitimas bei geopolitiniai veiksniai. Iššūkiams įveikti mobilizavomės – didinome gamybos efektyvumą, o nemažėjant esamos produkcijos paklausai bei įvedant naujas gaminių šeimas – auginome pardavimus. Lygiagrečiai tęsėme investicijas į strateginius projektus ir inovacijas, kurios užtikrins ilgalaikį augimą ir konkurencingumą“,– sako SBA grupės viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Pasak jo, iššūkių nemažėja ir šiemet, tačiau tikimasi stabilesnės ir labiau prognozuojamos žaliavų rinkos bent antrąjį šių metų pusmetį, nors amerikietiškų kalnelių galime ir neišvengti. Tam ruošiamasi.

„SBA Home“ įmonių grupei priklausančios gamyklos „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Inno Line“ (buvusi „Germanika“), „Visagino linija“, „Mebelain“ (Baltarusija) pernai fiksavo dviženklį pardavimų augimą.

„Klaipėdos baldai“ produkcijos pardavė už 86 mln. Eur, 11 proc. daugiau nei užpernai. „Visagino linijos“ augimas siekė 13 proc., iki 83 mln. Eur. „Germanika“, šiemet tapusi „Inno Line“, baldų pardavė už beveik 70 mln. Eur, tai 38 proc. daugiau nei užpernai. „Šilutės baldai“ pardavimus padidino beveik penktadaliu, iki 45 mln. Eur. Pilnu pajėgumu dirbanti „Mebelain“ baldų pardavė už 48 mln. Eur – beveik pusantro karto daugiau nei 2020 metais. Naują gamyklą statanti minkštų baldų gamintoja „Kauno baldai“ pardavimus padidino daugiau nei trečdaliu, iki 27,6 mln. eurų.

E.Valentinavičiaus teigimu, gana reikšmingą santykinį SBA baldų sektoriaus augimą pernai palyginti su užpernai lėmė ir tai, kad 2020-aisiais baldų gamyklos daugiau nei mėnesį nedirbo dėl prastovų. Įtaką pardavimams darė ir žaliavų ir energijos kainų šoko ūgtelėjusios ir jau pagamintos produkcijos kainos.

Naujų gamyklų startas

Pernai SBA grupė tęsė investicijas tiek į esamų, tiek į naujų gamybos pajėgumų plėtrą. Baldų grupės įmonės 2021 m. investavo dvigubai daugiau nei 2020 m. – 48 mln. eurų ir tai yra istoriškai didžiausios investicijos. Daugiausiai lėšų nukreipta naujų gamyklų statyboms.

„Galingą impulsą SBA baldų sektoriui duos jau šį pavasarį startuosianti gamyba naujoje „Inno Line“ gamykloje, kuri bus labiausiai robotizuota ir automatizuota Baltijos šalyse. Taip pat šiais metais dalis gamybos iš senųjų patalpų kelsis į naują „Kauno baldų“ fabriką“, – sako Egidijus Valentinavičius.

SBA yra didžiausias baldų gamintojas Baltijos šalyse. Šio sektoriaus įmonėse dirba apie 4350 darbuotojų, tai 360 (9 proc.) daugiau nei prieš metus.

Pernai SBA grupė pradėjo įgyvendinti ambicingą plėtros strategiją, pagal kurią per trejus metus numatoma investuoti ne mažiau kaip 300 mln. Eur ir sukurti 800 darbo vietų. Grupė vykdo ne tik organišką plėtrą ir plyno lauko investicijas, bet ir dairosi galimų verslų įsigijimui Lietuvoje ir užsienyje.

SBA grupė yra viena didžiausių Lietuvoje. Ji veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. Grupėje dirba apie 5500 žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. Eur.

SBA inf.

Rašyti komentarą