Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Aptartos potvynio pamaryje suvaldymo priemonės

Publikuota: 2022 sausio 10 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Sauliumi Greičiumi aptarė Šilutės rajone kilusio potvynio aktualijas. Šilutės savivaldybės duomenimis, 70 sodybų, kuriose gyvena apie 93 gyventojai, yra apsemta.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Anot ministrės A. Bilotaitės, visos tarnybos yra pasiruošusios operatyviai reaguoti į kylančius iššūkius potvynio zonoje.

„Mūsų prioritetas – žmonių saugumas. Situaciją atidžiai stebime. Kilus pavojui, ugniagesiai gelbėtojai bet kuriuo metu pasiruošę padėti potvynio apsemtiems pamario gyventojams“, – teigia A. Bilotaitė.

Susitikime aptartos pagalbos priemonės nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, Šilutės savivaldybės ir PADG pasirengimas reaguoti ir suteikti pagalbą, jei situaciją blogėtų. Įvardintos reikiamos techninės priemonės, taip pat iškeltas klausimas dėl būtinybės keisti kriterijus ekstremalios situacijos paskelbimui.

Pasak Šilutės mero, dažniausiai potvynio metu nukenčia namai ir keliai. Tiesioginės grėsmės šiuo metu gyventojų gyvybei nėra, šiuo metu stebimas vandens lygio kritimas. Gyventojams pageidaujant, dėl potvynio jie gali būti laikinai iškeliami į saugias Šilutės savivaldybės pasiūlytas apgyvendinimo patalpas.

vrm.lrv.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
Rimvydas 2022 sausio 11d., 10:015.20.112.58
Didžiąją potvynio dalį sulaiko Šyšos pylimas, kuris pernai atstatytas. Kai buvo neatstatytas pylimas (4 metus} potvynio vanduo pasišalindavo ir potvynis Šyšos polderyje buvo nedidelis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

AlgimanTAS 2022 sausio 11d., 16:225.20.107.167

Kitą potvynio dalį sulaiko kelio sankasa, kuri andais pusmetriu buvo iškelta. Kai dar nebuvo išaukštinta estakada (maršdemarštratata), vanduo įprastai pasišalindavo tyliai ir potvynis Žalgiriuos taip nebujojo ir taip negarsino LiolekLex&LendLeas€ngo .

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą