Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės katalikų bažnyčioje ansamblis „Canto Fiorito“ surengs Advento pradžios koncertą su vietos chorais

Publikuota: 2021 lapkričio 25 Kategorija: Renginiai

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Lapkričio 28 d. 14 val. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje Adventas bus pasitiktas su išskirtiniu renginiu – nemokamą koncertą bažnyčioje po mišių surengs Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito”, vadovaujamas brazilų kilmės muzikanto Rodrigo Calveyros.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Koncerte skambės mūsų publikai mažai pažįstama XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzika, atliekama istoriniais instrumentais. Klausytojai turės galimybę susipažinti su LDK valdovų ir didikų dvaruose tarnavusiais kompozitoriais, kurie tais laikais buvo daugiausia kviečiami iš Italijos, kadangi būtent Italijoje susiformavo naujas baroko stilius ir ši šalis diktavo muzikos madas visam žemynui. Išsamiausiai bus pristatomas kompozitorius Giovanni Battista Cocciola, kuris XVII a. pradžioje apie dvidešimt metų gyveno ir kūrė Vilniuje, LDK kanclerio Leono Sapiegos dvare. Ansamblis “Canto Fiorito” 2014 metais įrašė šiam kompozitoriui skirtą kompaktinę plokštelę.

Programoje taip pat pristatomi Abiejų Tautų Respublikos karališkojo dvaro kapelmeisterių Asprilio Pacelli ir Bartolomiejaus Penkelio darbai, taip pat dvaro vargonininko Tarquinio Merula kūriniai. LDK muzikos paveldo programas “Canto Fiorito” yra atlikęs daugelyje festivalių užsienyje: Braitono senosios muzikos festivalyje Jungtinėje Karalystėje, festivalyje „Jeunesse“ Vienoje, Stokholmo senosios muzikos festivalyje, „Musiq’3“ Briuselyje, Namiūro muzikos festivalyje Belgijoje, Pordenone sakralinės muzikos festivalyje Italijoje, taip pat koncertuose Norvegijoje, Austrijoje, Slovėnijoje ir kitose šalyse.

Dalyvauti šiame koncerte ansamblis “Canto Fiorito” pakvietė ir du Šilutės chorus – muzikos mokyklos vaikų chorą (vadovė Daiva Pielikienė) ir chorą “Vox Libri” (vadovė Rasa Golubovskienė). Šis koncertas yra “Canto Fiorito” rezidencijos Kintuose dalis – tai tęstinių projektų serija, kuria ansamblis siekia dalintis žiniomis apie senąją muziką su Kintų ir Šilutės rajono bendruomenėmis, muzikos kolektyvais. Šveicarijos fondo “Art Mentor” finansuojamoje rezidencijoje, kuri rengiama bendradarbiaujant su VšĮ “Kintai Arts”, ansamblis jau kelis metus rengia tęstinius senosios muzikos kursus Šilutės meno mokyklos muzikos mokiniams ir mokytojams, šią vasarą sukūrė ir Kintų muzikos festivalyje pristatė bendrą muzikinę programą su vietos folkloro ansambliu “Ramytė”, o dabar pasidalins baroko muzikos atlikimo subtilybėmis su Šilutės vaikų ir suaugusiųjų chorais. Kartu su “Canto Fiorito” penkių dainininkų komanda, korneto ir išilginių fleitų atlikėjais iš Brazilijos ir Meksikos bei norvegų vargonininku, chorai atliks G. B. Cocciolos kūrinį “Deus Deus Meus”, davusį pavadinimą šiam koncertui.

Koncerte dalyvauja: Šilutės meno mokyklos vaikų choras (vadovė Daiva Pielikienė) ir choras “Vox Libri” (vadovė Rasa Golubovskienė);
“Canto Fiorito”: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Povilas Vanžonis (tenoras), Nerijus Masevičius (bosas), Josue Melendez (kornetas, išilginės fleitos), Nikolai Endresen Dahl (vargonai);
Rodrigo Calveyra (meno vadovas, kornetas, išilginės fleitos).

Koncertas nemokamas.

Rėmėjai: “Art Mentor Lucerne”, VšĮ “Kintai Arts”.
Partneris: Šilutės Šv. Kryžiaus parapija.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą