Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Baldininkai toliau augina raumenis

Publikuota: 2021 spalio 27 Kategorija: Gamyba, Verslas

SBA nuotr.SBA nuotr.

Šilutės rajone veikianti „Germanika“ per 9 šių metų mėnesius pardavė produkcijos už 50 mln. eurų – 29 proc. daugiau nei prieš metus, o „Šilutės baldų“ pardavimai augo 19 proc. – iki 33 mln. eurų, praneša SBA grupė.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

SBA pranešimas

SBA grupės baldų gamybos įmonės per 9 šių metų mėnesius produkcijos pardavė už 257,6 mln. eurų. Tai 17 procentų daugiau nei tuo pat metu pernai, kai gaminių buvo parduota už 220 mln. eurų.

„Iššūkius pasaulinėse rinkose dėl žaliavų kainų korekcijų ir sutrūkinėjusių logistikos grandinių įveikiame susitelkusios mūsų komandos ir glaudaus darbo su verslo partneriais dėka. Tačiau artimiausioje ateityje verslui ramiau tikrai nebus. Prie nesibaigiančių dabartinių iššūkių prisideda ir sudėtinga situacija darbo rinkoje bei energijos kainų šokas. Dėl pastarojo laukia dar viena žaliavų brangimo banga. Šias rizikas stengiamės kiek įmanoma prognozuoti ir valdyti, rengiame konkrečius planus, kad poveikis verslui būtų minimalus. Suprasdami, kad tokia situacija neamžina, tęsiame strategines investicijas ir kuriame naujus projektus, kad galėtume padidinti savo konkurencingumą globalioje rinkoje“, – sako SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

„SBA Home“ priklausančios baldų gamybos įmonės dirba pilna jėga. „Klaipėdos baldai“ šiais metais per 9 mėn. produkcijos pardavė už 62,7 mln. eur – 9 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. „Visagino linija“ per metus paaugo dešimtadaliu – iki 59 mln. eurų. Šilutės rajone veikianti „Germanika“ baldų pardavė už 50 mln. eur – 29 proc. daugiau nei prieš metus. „Šilutės baldai“ produkcijos pardavė 19 proc. daugiau – už 33 mln. eurų. Baltarusijoje veikianti „Mebelain“ ūgtelėjo 40 proc. iki 32 mln. eurų.

Minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ šiemet pardavė produkcijos už 20,5 mln. eur – trečdaliu daugiau nei pernai.

“Pagrindinis dėmesys šiuo metu – strateginiams projektams, kurie didins SBA įmonių konkurencingumą globaliose rinkose. Tai – įsibėgėję naujo gamybos komplekso SBA Industrinių inovacijų slėnyje statybos ir „Kauno baldų“ pastatų konversija”, – teigia E. Valentinavičius. Į šalia Klaipėdos vystomą „Inno Line“ šiuo metu gabenama ir montuojama įranga. Čia iš viso per kelis etapus bus investuota apie 100 mln. eurų, o bandomoji gamyba turėtų prasidėti kitų metų pradžioje. Kaune Žemuosiuose Šančiuose jau kyla „Kauno baldų“ naujo pastato karkasas. Šio projekto vertė – apie 20 mln. eurų.

SBA grupė šiemet pradėjo įgyvendinti ambicingą plėtros strategiją, pagal kurią per trejus metus numatoma investuoti ne mažiau kaip 300 mln. eur ir sukurti 800 darbo vietų. Grupė vykdo ne tik organišką plėtrą ir plyno lauko investicijas, bet ir dairosi galimų verslų įsigijimui Lietuvoje ir užsienyje.

SBA grupė yra viena didžiausių Lietuvoje. Ji veikia baldų gamybos, tekstilės, investicijų valdymo ir NT sektoriuose. Grupėje dirba apie 5 500 žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. eurų.

Parengta pagal SBA inf.

1 skaitytojų komentaras
Siliute 2021 spalio 27d., 19:0484.28.185.43
Geriau augintusi nora zmonems normalias algas moketi!????

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą