Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Naujas rekordas – šilčiausia birželio naktis per visą meteorologinių stebėjimų istoriją! (orų prognozė)

Publikuota: 2021 birželio 21 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Birželio 20 diena buvo labai karšta visoje Lietuvoje, o birželio 21 d. naktį pasiektas šilčiausios birželio nakties oro temperatūros rekordas Lietuvoje per visą meteorologinių stebėjimų istoriją!

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Nidoje oro temperatūra net naktį nenukrito žemiau 23,1 °C! Tai tapo ne tik šilčiausia birželio naktimi, registruota Nidoje, bet ir pačia šilčiausia birželio naktimi Lietuvoje per visą meteorologinių stebėjimų istoriją. Iki šiol šilčiausios birželio nakties rekordas buvo registruotas Šiauliuose 2016 m. birželio 26 d. naktį (22,7 °C).

Birželio 21 d. naktį pati šilčiausia birželio naktis taip pat registruota ir Klaipėdoje (22,7 °C, iki šiol buvo 22,0 °C), jau minėtoje Nidoje (23,1 °C iki šiol buvo 22,1 °C), o Telšiuose pakartotas prieš tai buvusios šilčiausios nakties rekordas (21,1 °C).

Birželio 21 d. tropinė naktis (Tmin >20 °C) registruota ir dalyje kitų meteorologijos stočių (skaityti čia).

Labai svarbu pabrėžti, kad iki pat 1990 metų tropinių naktų Lietuvoje pasitaikydavo labai retai, o kai kuriose meteorologijos stotyse tokių naktų išvis nebuvo užfiksuota. Tropinių naktų atsiradimas bei vis dažnesnis pasikartojimas mūsų šalyje yra glaudžiai susijęs su klimato kaita.

Orų prognozė

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą