Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atmatos žiotys – neapdairių vandens pramogų mėgėjų gaudyklė

Publikuota: 2021 birželio 01 Kategorija: Pasienyje, Teisėtvarka

www.pasienis.lt nuotr.www.pasienis.lt nuotr.

Kuršių mariose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) pareigūnai skubėjo į pagalbą pramoginiu katamaranu ant seklumos užplaukusiems iškylautojams. Visi jie saugiai nugabenti į krantą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmadienio vakarą VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai iš Bendrosios pagalbos ir Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir koordinavimo centrų gavo informacijos, jog pagalbos reikia Kuršių mariose nelaimės ištiktai plaukiojimo priemonei.

Paaiškėjo, kad pramoginiu katamaranu plaukioję penki klaipėdiečiai mariose, ties Atmatos upės žiotimis, užplaukė ant seklumos. Dėl sugedusio variklio kelionės tęsti nebegalėję asmenys vakarop sunerimo ir pasiprašė pagalbos.

Kuršių mariose tuo metu pūtė maždaug 10 m/s šiaurės vakarų vėjas, kilo nedidelės, 30-40 centimetrų, bangos.

Į nurodytą avarijos vietą nedelsiant pasiųstas tuo metu valstybės sienos su Kaliningrado sritimi stebėjimą vykdęs greitaeigis Neringos užkardos kateris „Boomeranger“.

Atplaukę pasieniečiai įvertino situaciją ir padėjo nuvilkti katamaraną nuo seklumos. Kadangi buksyruoti tokios plaukiojimo priemonės nebuvo įmanoma, į vandenį nuleistas jos inkaras. Katamaranas paliktas plūduriuoti, juo pasirūpins savininkas.

Visus katamarane buvusius žmones VSAT pareigūnai perkėlė į savo katerį ir saugiai nugabeno į krantą. Medikų pagalbos pramogautojams neprireikė.

www.pasienis.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
Gamta 2021 birželio 2d., 07:3478.57.223.95
Ar Šilutės aplinkos inspekcija jau paskaičiavo žala už neteisėtai iškirstus medžius prie Atmatos upės, įdomu kokia žalos suma ir kam pateikta atlyginti žalą?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

deja, 2021 birželio 3d., 08:1886.38.173.149
gal kažkam suniokota gamta ir gražu, bet plaukiant Nemunu(Atmata) tie palikti pavieniai medžiai atrodo šlykščiai. Važiuojant link Uostadvario, nelabai jau yra kuom grožėtis, kad ir ta vietomis pro šabakštynus matoma upe. Gal seniūnei Drobnienei vertėtų laisvalaikiu dirbti pagal specialybę( ji lyg vet. gydytoja), o ne landšaftininke.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą