Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejams: sterkus bus galima žvejoti tik nuo birželio 1 dienos

Publikuota: 2021 gegužės 20 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

am.lrv.lt nuotr.am.lrv.lt nuotr.

Įsigaliojus naujiems Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimams, keičiasi kai kurių rūšių žuvų žvejybos draudimo laikotarpiai. Tai susiję su žuvų apsauga neršto metu ir jų išteklių tausojimu.

Sterkus šiemet bus galima žvejoti tik nuo birželio 1 d, o ne nuo gegužės 20 d., kaip buvo ligi šiol. Per vieną žvejybą bus leidžiama sugauti ne daugiau kaip du ir ne mažesnius kaip 45 cm dydžio sterkus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Taisyklės leidžia vienos žvejybos metu sugauti vieną šamą, ne daugiau kaip po dvi lydekas, marguosius upėtakius, kiršlius, salačius, ūsorius, po tris vėgėles, ungurius, ne daugiau kaip po penkis šapalus, meknes (bendras šių žuvų kiekis negali būti didesnis nei penki). Be to, vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip 50 siauražnyplių vėžių (išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių kiekis ir dydis neribojamas).

Vienos žvejybos metu sugautų žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kg, o Kuršių mariose – 7 kg, neskaitant stintų, kurių leidžiama sugauti neribotai. Į šį svorį neįskaičiuojama paskutinė sugauta žuvis. Pavyzdžiui, jeigu žvejys jau yra sugavęs 4,5 kg žuvies ir sugauna dar vieną, sveriančią 0,7 kg, tai nebus pažeidimas. Taisyklės nebūtų pažeistos, sugavus ir nepaleidus vienos žuvies, sveriančios daugiau kaip 5 kg, jei ji sugauta laikantis reikalavimų.

Nuo gegužės 21 d. nebegalios draudimas žvejoti 400 m zonoje apie Dabintos pusiasalį Kauno mariose ir draudimas gaudyti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose. Žvejai turėtų nepamiršti, kad šiuo metu tebedraudžiama gaudyti žiobrius – juos vėl bus galima žvejoti tik nuo birželio 16 d.

Aplinkosaugininkai primena, kad siauražnyplius vėžius draudžiama gaudyti nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d., o plačiažnyplius – visus metus. Šiuo metu leidžiama gaudyti tik invazinius (rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius.

am.lrv.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
Va 2021 gegužės 21d., 08:2978.60.193.20

Kodėl karšius tik nuo 21 dienos, kada rašoma draudžiama iki 20 dienos.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

valodia 2021 gegužės 25d., 12:5483.179.87.36

todelkad, nepriedei tai ir neprilaizysi

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą