Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Dažniausios klaidos perkant naudotą automobilį

Publikuota: 2021 gegužės 05 Kategorija: Paslaugos, Reklama, Verslas

Automobilio pirkimas kiekvienam žmogui yra svarbus gyvenimo žingsnis ir nesvarbu, ar automobilis pirmas, ar penktas. Klaidos perkant pasitaiko visada ir žmonės linkę jas kartoti. Iš jų daromų klaidų pelnosi ir kai kurie nesąžiningi automobilių prekeiviai.

Pamėginsime apžvelgti pagrindines daromas klaidas perkant automobilį.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirkimas „ne pagal kišenę“

Turbūt tai dažniausia pirkėjų daroma klaida. Visi nori naujesnio, gražesnio ir patogesnio automobilio. Įprasto automobilio pirkimas visada yra nuostolingas ir toks automobilis vargu ar uždirbs pinigus. Greičiausiai nuvertėja nauji automobiliai, ir vertė krenta taip pat sparčiai, nepriklausomai nuo įsigyto automobilio papildomų opcijų. Po kelių metų bazinę įrangą turinti transporto priemonė nekainuos daug pigiau nei automobilis su gausesne komplektacija. Naudotų automobilių rinka taip pat turi daug niuansų ir pirkėjas dažnai naudoja „išleisiu daugiau ir turėsiu geresnę“ logiką. Jei perkate automobilį aikštelėje ar iš automobilių pardavėjo atidžiai klausykitės, ką ir kaip jis sako. Pardavėjai įgudę įkalbėti žmones pirkti brangesnį automobilį nei pradinė suplanuota suma. Stenkitės atsiriboti nuo emocijų ir išsigryninti automobilio pirkimo tikslą. Jei automobilis jums skirtas važinėjimui kasdien, investuoti į jį daugiau, nei galite sau leisti šiuo metu, neverta.

Nepasidomėjimas perkamu automobiliu ir jo trūkumais

Tai ypač svarbu perkant naudotą automobilį, internete gausu forumų, kurie apžvelgia žinomus automobilio privalumus ir trūkumus. Socialiniuose tinkluose dažnu atveju rasite automobilių fanų bendruomenes, tad patarimo galite paklausti ir ten. Dauguma naudotų automobilių turi „ligas“ – dažnus išvaizdos ar techninius trūkumus, kurie išryškėja naudojant automobilį ilgesnį laiką. Taip pat prieš perkant kiekvieną automobilį rekomenduojama atlikti ir jo VIN patikrą ar vežti įį patikrinimui servise.

Tikroji automobilio kaina

Taip pat dažnai pamirštama įvertinti automobilio tikrąją kainą, kuri linkusi išsipūsti vos įsigijus automobilį – pagrindinio diržo keitimas, naujos padangos, perregistravimas, numerio išėmimas, taršos mokestis, tepalų ir filtro keitimas – čia tik kelios „įprastos“ išlaidos vos nusipirkus automobilį. Taip pat nepasitikėkite skelbimais, kuriuose sakoma, kad neveikiančios dalies sutvarkymas kainuoja „keliasdešimt eurų“. Dažniausiai taip nėra. Kai kurių automobilių dalių gauti sunkiau nei atrodo ir pirmo žvilgsnio.

Atsainus požiūris į automobilio pirkimo-pardavimo sutartį

Registruojant automobilį Lietuvoje reikia pasirašyti automobilio pirkimo-pardavimo sutartį. Nepamirškite atkreipti dėmesį į žinomus automobilio trūkumus ir juos bendru sutarimu pažymėti ar užrašyti ranka. Nuslėptam trūkumui „išlindus“, pirkėjas turi teisę nutraukti sutartį ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. Teismų praktika pastaruoju metu yra pirkėjo pusėje.

Taip pat sąžiningai užrašykite automobilio pirkimo kainą. Nesąžiningi pardavėjai gali vengti mokesčių mokėjimo ir siūlyti užrašyti mažesnę sumą, nei iš tikrųjų susitarėte sumokėti. Jei automobilio per artimiausius trejus metus parduoti neketinate, jums, kaip pirkėjui, didesnio skirtumo nėra, tačiau pardavę tokį automobilį turėsite dar sumokėti pelno mokestį. Pelno mokesčio mokėjimą reikia įvertinti ir tuo atveju, jei perkate automobilį su defektais ir juos susitvarkote savarankiškai bei automobilį parduodate per trejus metus.

Šios pirkėjų klaidos kartojasi jau dešimtmečiais, tačiau vis dar daromos ir aktualios šiandien.

.

.

Užsakymo Nr. 210504

Rašyti komentarą