Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

VE.lt: karantino atlaisvinimus Vyriausybė atidėjo savaitei

Publikuota: 2021 vasario 17 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Sveikata

Policijos nuotr.Policijos nuotr.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė kol kas nesvarstyti karantino atlaisvinimų, šis klausimas atidėtas kitai savaitei, pranešė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pasak premjerės, nutarimas dėl karantino galioja iki kitos savaitės vasario 28 dienos, tad Ministrų kabinetas turės iš principo spręsti, kurias veiklas leisti, kurių – dar ne.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vyriausybės vadovė taip pat patvirtino, kad kitą savaitę gali būti svarstomas sprendimas dėl judėjimo tarp visų žiedinių savivaldybių atlaisvinimo.

„Kadangi kitos savaitės pabaigoje baigiasi, iki kada galioja karantino nutarimas, ir kitą trečiadienį turėsime spręsti, kokius apribojimus turėsime pratęsti, o kurių atsisakyti, tuo metu tų veiklų, apie kurių atlaisvinimą galėtume kalbėti, matyt, kad bus daugiau, pasiūlymas buvo šiandien nutarimo keitimo nedaryti“, – sakė premjerė.

Mažėjant koronaviruso plitimui, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį pasiūlė palaipsniui atlaisvinti judėjimą žiedinėse savivaldybėse.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad iš pradžių siūloma leisti judėjimą tarp Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių.

„Kitą savaitę galėsime svarstyti dėl visų žiedinių savivaldybių ir nedalinsime porcijų, kad kiekvieną savaitę kažką kaitaliojame, o priimsime nuoseklų sprendimą, nediskriminuodami didesnių miestų ir jų žiedinių savivaldybių, ypatingai jeigu išsilygins epidemiologinė situacija per savaitę“, – apie sprendimus dėl žiedinių savivaldybių sakė I. Šimonytė.

Premjerė patvirtino, kad sprendimą plaukti dėl žiedinių savivaldybių lėmė ir skirtingos testavimo apimtys savivaldybėse.

„Tikiuosi, kad per šitą savaitę testavimo ir epidemiologinė situacija tarp centre esančių ir žiedinių savivaldybių išsilygins, nes čia matome tam tikrus netolygumus, kai skiriasi spalviškai rajonas ir miestas, kai kur taip yra dėl skirtingo atvejų skaičiaus, bet kai kur – dėl skirtingų testavimo mastų“, – per spaudos konferenciją sakė I. Šimonytė.

„Būtų labai gerai, jei per šią savaitę savivalda naudotųsi savo teisėmis testuoti daugiau savo gyventojų, kad matytume adekvatesnį vaizdą, artimesnį realybei, mažiau tirštą vaizdą, kokį dabar matome, jeigu testuojami tik židiniai arba simptomus turintys asmenys. Kuo plačiau savivaldybės pasinaudos, tuo greičiau galima kalbėti ir apie tam tikrus apribojimų pakeitimus“, – kalbėjo premjerė.

Dėl koronaviruso plitimo judėjimas tarp savivaldybių be būtinos priežasties Lietuvoje draudžiamas nuo praėjusių metų gruodžio vidurio.

VE.lt inf.

Rašyti komentarą