Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kovos laukas – Kintai: iniciatyvos imasi Balčytis

Publikuota: 2021 vasario 09 Kategorija: Aktualijos, Rajone

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajone išrinktas Seimo narys Zigmantas Balčytis raštu kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, norėdamas apginti viešąjį interesą jau 17 metų besitęsiant klausimui dėl UAB „Minijos nafta“ siekio Kintuose gauti leidimą naudoti tradicinius angliavandenilių išteklius, rašoma šiandien išplatintame pranešime.

Į parlamentarą pagalbos kreipėsi Kintų bendruomenė, kuri gina savo teises į sveiką gyvenseną ir verslo vystymą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės rajono strateginiame plėtros plane numatyta, kad Kintų miestelis ir Kuršių marių pakrantė yra rajono rekreacinė zona. Šioje zonoje vystoma inžinerinių tinklų, susisiekimo, paplūdimių, aktyvaus vandens sporto ir poilsio infrastruktūra: vykdomos burlenčių, jėgos aitvarų, mažųjų jachtų – katerių prieplaukos ir paplūdimio paslaugos. Patvirtintas ir bendras Šilutės rajono savivaldybės, Lenkijos ir Vokietijos miestų buriavimo projektas „Baltija visiems“ (patvirtintas biudžetas). Taigi vyksta aktyvi rekreacinė veikla, kurios infrastruktūra kurta ne tik privačiomis, bet ir valstybės bei Europos Sąjungos lėšomis.

„Deja, į veiklos tęstinumą, anot Kintų bendruomenės, gyventojų teises vykdyti rekreacines paslaugas ir užtikrinti sveiką gyvenseną kėsinamasi ne vienus metus – nuo 2003 metų UAB „Minijos nafta“ siekia be konkurso Kintuose gauti leidimą išgauti naftą. Kintų bendruomenės teigimu, nesibaigiantys teisminiai procesai ir abejonių keliančios PAV išvados ir 2020 metų kovo 3 d. pakartotinis UAB „Minijos nafta“ Lietuvos geologijos tarnybai pateiktas prašymas rodo, kad bendrovei savi interesai svarbesni už visuomeninius“, – kreipimesi į Ministrę Pirmininkę ir aplinkos ministrą rašo parlamentaras Z. Balčytis.

UAB „Minijos nafta“ pateiktas prašymas dėl leidimo išgauti naftą, anot Kintų bendruomenės, yra būtent toje teritorijoje, kuri yra už Gargždų licencinio ploto, t. y. Kuršių marių apsaugos juostoje, greta saugomų teritorijų, šalia gyvenamųjų namų, maitinimo, nakvynės ir kitas turizmo paslaugas teikiančių objektų. Tad akivaizdu, kad suteiktas leidimas neigiamai paveiktų ir gyventojus, ir verslą. Be to, Kintų bendruomenė rašte pažymėjo, kad suteikus tokį leidimą galimai būtų pažeisti trys Konstitucijos straipsniai.

„Kreipiausi į Aplinkos ministeriją, prašydamas atsakyti, ar jau yra suformuluotas ministerijos sprendimas dėl leidimo išdavimo projekto, koks jis. Kada Vyriausybė ketina svarstyti Aplinkos ministerijos teikiamą sprendimo projektą „Dėl leidimo naudoti tradicinius angliavandenilių išteklius išdavimo UAB „Minijos nafta“. Ar iš tiesų bendrovei bus leista išgauti naftą ne konkurso būdu saugomoje teritorijoje, neatsižvelgiant į neigiamą įtaką vietos gyventojams ir gamtai? Ar sprendimo projektas atitinka vystomą krašto plėtros strategiją?“ – klausia Seimo narys Z. Balčytis.

Parlamentaras tikisi sulaukti aplinkos ministro atsakymo dar iki projekto svarstymo Vyriausybės lygiu. O premjerės prašoma atkreipti dėmesį į šią beveik dvidešimtmetį besitęsiančią problemą, kuri yra aktuali ne tik vietos gyventojams, bet ir į Pamario kraštą atvykstantiems svečiams, turizmo sektoriui, turi įtakos krašto plėtros strategijai.

„Kviečiu Vyriausybėje sprendžiant klausimą dėl Aplinkos ministerijos projekto sprendimo atsižvelgti į viešąjį interesą ir apginti Kintų bendruomenės teises“, – sako parlamentaras Z. Balčytis.

3 skaitytojų komentarai
vietinis 2021 vasario 9d., 17:4578.58.195.71
kiek kartų gali ta “Minijos nafta” veržtis į Pamarį??? Pasaulis jau atsisako nuo iškastinio kuro, o čia kaip akmens amžiuje…..jei neleidžia įeiti pro duris, bando pro kaminą….ir taip daina be galo……

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 4

Atsakyti

stebiu 2021 vasario 10d., 07:4678.57.211.246
Kai pažvelgi į valdžios Vilniuje sprendimus ir darbų prioritetus, supranti – betvarkė Lietuvoje.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Senis 2021 vasario 12d., 17:0886.149.71.188

Jeigu imasi Z.Balcytis norimo rezultato nelauk…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą