Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Atgyjantis paveldas. Nepažinta Šilutė“ – interaktyvi pažintinė ekskursija

Publikuota: 2021 sausio 07 Kategorija: Kultūra, Naujienos, Paveldas

Stop kadras.Stop kadras.

Lietuvos kultūros tarybai skyrus finansavimą, buvo įgyvendintas projektas „Interaktyvi pažintinė ekskursija „Atgyjantis paveldas. Nepažinta Šilutė“. Projekto metu sukurtas unikalus kultūrinis produktas – išmanioji programėlė su teatralizuotais, animuotais ir įgarsintais ekskursijos maršrutais. Naudodami išmaniuosius telefonus dalyviai keliaus po XIX–XX a. Šilutę (senąsias Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės gyvenvietes) ir sužinos intriguojančių ir daugeliui dar nežinomų istorijų. Interaktyvios ekskursijos metu atgis senieji miesto pastatai ir jau išnykęs paveldas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Programėlėje įdėti trys pažintiniai edukaciniai maršrutai, sudaryti iš 80 miesto istoriją pristatančių objektų, vietovių, paminklų. Dalyviai turės galimybę pasirinkti maršruto kryptį atsižvelgdami į savo poreikius ir pageidaujamą ekskursijos trukmę. Dalis maršrutuose esančių objektų yra teatralizuoti ir animuoti. Projekto metu buvo nufilmuoti 25 vaizdo siužetai, kuriems scenas sukūrė profesionalūs Pantomimos teatro „A“ ir Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, taip pat savanoriai. Išnykusio paveldo pristatymui sukurta 2D animacija.

Interaktyvaus edukacinio gido naudotojai turės galimybę susipažinti su unikalia Šilutės miesto istorija, iš kitos perspektyvos pažvelgti į paveldą bei aktyviai ir turiningai praleisti laiką gryname ore.

Gidas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis, todėl juo naudotis galės ir užsienio turistai.

Nors programėlė jau parengta naudoti, tačiau ją išbandyti pakviesime vėliau, kai itin sudėtinga epidemiologinė situacija šalyje pagerės ir bus panaikinti visuomenės judėjimo apribojimai. Sekite naujienas. O dabar likime namuose!

www.silutesmuziejus.lt inf.

Rašyti komentarą