Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: skandalas Šilutės ligoninėje

Publikuota: 2020 gruodžio 29 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį neliko vakcinos, nes medikai lindo be eilės.

Pirmadienį Šilutės ligoninėje vykęs medikų skiepijimas koronaviruso vakcina virsta skandalu: koronaviruso ligonius gydanti medikė 15min pasakojo sulaukusi pranešimo, kad jai vakcinos neliko. Anot pašnekovės, taip nutiko dėl to, kad kiti gydytojai, net ir nedirbantys su koronaviruso ligoniais, skiepijosi be eilės. Ligoninės administracija aiškina, esą skiepijami tik prioritetinėms grupėms priklausantys medikai – visi jie bus paskiepyti per antradienį.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Savaitgalį į Lietuvą atgabenta COVID-19 vakcinos siunta buvo padalinta šalies gydymo įstaigoms, ja pirmiausiai turėjo būti skiepijami pavojingiausiomis sąlygomis dirbantys medikai, turintys didžiausią grėsmę užsikrėsti virusu.

Tačiau ne visur šis procesas vyko sklandžiai.

Su koronaviruso ligoniais Šilutės ligoninėje dirbanti medikė Aurima Piesliakė 15min pasakojo, kad į skiepijamų medikų sąrašą buvo įrašyta tiek ji, tiek toje pat ligoninėje dirbantis jos sutuoktinis.

Kadangi skiepijimas buvo numatytas ankstų pirmadienio rytą, 8 valandą, o naktį ji dirbo vienoje iš Klaipėdos ligoninių, medikė suprato, kad pasiskiepyti tokiu laiku nespės.

„Todėl susiderinome vėlesnį laiką, – pasakojo ji. – 11 valandą turėjo paskiepyti mano vyrą, kuris dirba kovidiniame skyriuje, o 11 val. 10 min. – mane. Parlėkiau iš Klaipėdos po paros budėjimo vadinamajame reaktoriuje (koronaviruso ligonių skyriuje – aut.), nuotaika bjauri, pavargusi. Nors dar buvo tik 10 valanda, galvojame, kad reikia ruoštis, rengiame vaikus, aunamės batus. Ir tuomet gavome skambutį iš vyresniosios slaugytojos: jūs jau nebevažiuokite, nes jums skiepų nebeliko. Vyras nutirpo. Mes laukėme to skiepo kaip kalėdinės dovanos!“

Slaugytoja nedrįso pasakyti „ne“?

Anot medikės, jokios informacijos apie tai, kada ji galėtų pasiskiepyti, suteikta nebuvo. Pora ėmė domėtis, kas nutiko.

„Žinote, kaimas nedidelis. Pradėjo kolegos kelti nuotraukas: traumatologai, Radiologijos skyriaus vedėjas, kuris į skyrių net neįsileidžia kovidinio ligonio nuotraukai (…) Pasiskiepijo Chirurgijos skyriaus vedėjas, kuris irgi nėjo konsultuoti pas mus pacientų dėl pilvo skausmų, pakonsultavo nuotoliniu būdu, pakonsultavo, aišku, neteisingai, mes ligonį išsiuntėme į Klaipėdą, turėjome konfliktą su universitetine ligonine (…) Pasiskiepijo trys traumatologai, kurie jokiu būdu nesutiko dirbti kovidiniame skyriuje“, – pasakojo pašnekovė.

Anot jos, pradėjus domėtis, kodėl buvo vakcinuoti šie jos kolegos, paaiškėjo, kad jie tiesiog atėjo be eilės, o vyriausioji slaugytoja, kuri buvo atsakinga už medikų vakcinavimą, nedrįso jiems pasakyti „ne“.

O kaip su medikų, kurie turėjo pirmieji gauti vakciną, sąrašu?

„Jis buvo sudarytas ir net vėliau patikslintas. Sąrašus sudarinėjo kelis kartus. Jeigu tai darai džiunglių principu, tai kam tada gadiname popierių, imituojame darbą? Kažkas ten viską surašinėja, skaičiuoja, o paskui vis tiek taip, kaip išėjo“, – kalbėjo ji.

Medikę paskiepijo antradienį

A.Piesliakė teigė kreipusis į vadovybę, tačiau ligoninės administracijos atstovai paklausė, koks jai skirtumas, ir patikino, kad ji su vyru bus paskiepyta vėliau.

„Aš suprantu, kad jam nėra skirtumo, kada mus paskiepys, bet mums tas skirtumas yra ir norėtųsi būti saugiu kuo greičiau. Mes rizikavome vakar, rizikuojame šiandieną, o skiepus norisi gauti tada, kai jie tau priklauso“, – sakė ji.

Anot medikės, antradienį ji buvo paskiepyta.

„Triukšmas įvyko – ir meras, ir savivaldybė, visi viską žino. Bet vakar buvo neaišku, ar šiandien gausime skiepų. Para to nerimo buvo, nes mums sakė „galimai“, „galbūt“. Aišku, geriau vėliau, negu niekada“, – pasakojo A.Piesliakė.

Ligoninės atstovas: vakciną gavome per du kartus

Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Tomas Grenoveckas raštu pateiktuose atsakymuose 15min aiškino, kad darbuotojai, kurie nepriklauso prioritetinėms grupėms, neteikia skubios pagalbos, nebus šiuo metu skiepijami.

T.Grenovecko teigimu, ligoninė iš viso prašė 84 vakcinų, o gavo 80.

Iš pradžių, anot jo, buvo manyta, kad gydymo įstaiga gaus 80 vakcinų tą pačią dieną, tačiau šis kiekis buvo gautas per dvi dienas.

„Tad gal ir nebuvo asmuo paskiepytas pirmąją dieną, bet bus paskiepytas antrąją“, – atsakydamas į 15min klausimus, teigė jis.

Mediko aiškinimu, vakcinacijos procesas įstaigoje vyko dvi dienas: pirmadienį ir antradienį.

„Medicinos darbuotojų vakcinavimas prasidėjo gruodžio 28 dieną apie 8 valandą ryto. Tą dieną buvo paskiepyti pirmieji 40 darbuotojų. Šiandien, gruodžio 29-ąją, bus paskiepyta dar 40 medicinos darbuotojų. Tai yra medikai, slaugytojai, jų padėjėjai dirbantys COVID-19 skyriuje, Reanimacijos-intensyvios terapijos, Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose bei Mobiliajame patikros punkte ir kiti teikiantys skubią pagalbą“, – aiškinama atsakymuose.

T.Grenoveckas teigė, kad niekas iš administracijos skiepo negavo, nesiskiepijo ir jis pats, „nes kažkam iš darbuotojų vakcinos reikia labiau“.

„Svarbiausia tai, kad visi 80 įstaigos darbuotojų, kurie dirba minėtuose skyriuose, bei tie, kurie turi didelę riziką susirgti COVID-19 liga, bus paskiepyti. Iš šių nėra eiliškumo, kuris pirmas medikas turi būti paskiepytas. Džiaugiamės, kad 80 vakcinos dozių gauta ir jos, galima sakyti, rezervuotos konkrečiam žmogui, todėl visi, kurie priklauso prioritetinėms grupėms, ir bus paskiepyti“, – teigiama atsakymuose.

Anot jo, darbuotojai skiepijami jiems patogiu laiku ir esą tikrai nėra taip, kad pirmiausia paskiepijami tik visi COVID-19 skyriaus darbuotojai, o kai jie paskiepyti, tik tada, pavyzdžiui, Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus personalas.

„Taip pat nesvarbu, ar darbuotojas užima skyriaus vedėjo pareigas, ar ne. Skiepijami minėtų skyrių darbuotojai, taip pat budintys gydytojai, kurie teikia skubią pagalbą, konsultuoja pacientus Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje“, – aiškino direktoriaus pavaduotojas medicinai.

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt

9 skaitytojų komentarai
Jomis 2020 gruodžio 30d., 05:2578.60.193.164
Šilutės ir vėl “pagarsėjo”… Ir vėl medicinoje… Įdomu, ar atsiras nors viena VIETOS žiniasklaidos priemonė, kuri suras ir paskelbs TŲ kitus aplenkusių medicinos darbuotojų pavardes…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 42 Thumb down 7

Atsakyti

Jonis 2020 gruodžio 30d., 07:2890.131.39.34

Nu paskiepijo kita diena, kas cia tokio, ispute burbula ant Lietuvos, geda turėtų but

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 35

Atsakyti

to jonis 2020 gruodžio 30d., 09:525.20.114.163
jei nebutu burbulo , gal nebutu ir paskiepije. Gal jau laikas atprasti kai kuriems su kiaules akim lipt kitiems per galvas?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 37 Thumb down 8

Atsakyti

Lina 2020 gruodžio 30d., 10:3978.147.254.183
Nu kaip visada,kas arčiau lovio,tas ir savo subinę gelbsti.Juk visiems aišku,kad Šilutės savivaldybėje visi vienoje lovoje guli,kartu ir medikai…kiaulės.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 35 Thumb down 6

Atsakyti

Nesvarbu 2020 gruodžio 30d., 10:5278.62.31.1
Šaunuolė gydytoja,kad paviešino,bet reikėjo su pavardėmis tuos “didvyrius” paskelbti,na nu niekaip neina to išgyvendinti,jau tokie susireikšminę tie vietiniai senbizdos daktariukščiai,vaikšto galvas iškėlę,o ligonis jiems tai tik skaičius,kuris įtraukiamas į apžiūros srautą,viešinti ir bausti tokius nevėkšlas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 39 Thumb down 9

Atsakyti

Koronius 2020 gruodžio 30d., 11:4290.131.41.141
Garantuotai išpardavinėjo vakcina šilutės glavniausiems o daktarai lai dvesia juk daktarai pakeičiami o šilutės didvyriai valdžioje ne.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 5

Atsakyti

Anal- itikas 2020 gruodžio 31d., 09:2878.62.27.35

Niekas nesikeitė nuo tarybinių laikų. Tik apsimetam ir apgaudinėjam save kad gyvenam neva naujais demokratiniais laikais visose srityse, ne tik medicinoje.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 4

Atsakyti

Keista 2021 sausio 1d., 14:0278.57.245.129
Keista, o, mano požiūriu, gyvename nepalyginamai kitokiais laikais. Žodis NIEKAS šiuo atveju skamba kažkaip liguistai. Arba yra sakomas sąmoningai. Ar ne per uoliai dirbate, darbštusis komentatoriau Anal-itike?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Pagarba 2021 sausio 1d., 13:5378.57.245.129
Pagarba gydytojai Aurimai. Didžioji provincijos (ypač provincijos!) bėda, leidžianti keroti korupcijai, neteisybei, savivalei, yra ta, kad dauguma bijo (kaip ta slaugytoja – o juk tiesa buvo jos pusėje!), bijo pasakyti tiesą, bijo nepaklusti primestai valiai. Vieni virpa iš įpratimo, kiti jaučiasi pažeidžiami, priklausomi (apie slidžius pataikūnus, aišku, kita kalba – kiekvienas ne vieną jų pažįstame). Naujųjų metų proga linkiu daugiau tokių drąsių, save gerbiančių, nevirpančių prieš didesnį(?) žmonių, linkiu mums visiems mokytis iš jaunosios kartos – gal tada rasis daugiau ir vyresniųjų, suprantančių, kad ir provincijoje įmanoma gyventi oriai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą