Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Balsavimo varžybos: 50,3 proc. gyventojų nusprendė, kad Lietuva yra šunų mylėtojų šalis

Publikuota: 2020 spalio 05 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Mėnesį trukusiose draugiškose balsavimo varžybose „Katė ar šuo?“ 50,3 proc. balsavusių Lietuvos gyventojų nusprendė, kad esame šunų mylėtojų šalis. Šio balsavimo tikslas taip pat buvo paskatinti visuomenę pasisakyti už gyvūnų gerovę ir saugumą – to paties siekiama ir minint Pasaulinę gyvūnų dieną, kuri visame pasaulyje buvo švenčiama vakar.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Draugiškos varžybos, kurias inicijavo gyvūnų maisto prekių ženklai „Whiskas“ ir „Pedigree“, specialioje svetainėje www.katearsuo.lt vyko nuo rugpjūčio 31 d. iki spalio 3 d. vidurnakčio. Galutiniai balsavimo rezultatai rodo, kad 49,7 proc. gyventojų balsavo už tai, jog esame kačių mylėtojų šalis, tačiau 50,3 proc. pasisakė, kad visgi esame šunų mylėtojų šalis.

„Šios balsavimo varžybos, pritraukusios per 150 tūkst. balsų, vyko visose Baltijos šalyse. Pamatėme, kad yra nemažai žmonių, puoselėjančių tas pačias vertybes – jiems rūpi gyvūnų gerovės ir saugumo klausimai. Tiek katės, tiek šunys yra nuostabūs augintiniai, mes itin džiaugiamės žmonėmis, kurie jiems dovanoja namus, tinkamą priežiūrą ir meilę. Švęsdami Pasaulinę gyvūnų dieną Lietuvos gyvūnų prieglaudoms paaukosime 7 tonas gyvūnų ėdalo. Panašus kiekis gyvūnų maisto taip pat pasieks ir gyvūnų prieglaudas Latvijoje bei Estijoje. Maistas prieglaudoms bus pristatytas jau artimiausiomis savaitėmis“, – sako „Mars“ korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams Skaistė Sruogaitė.

Gyvūnų prieglaudos „Tautmilės globa“ vadovė Tautmilė Stanevičiūtė pabrėžia, kad ši iniciatyva visuomenei parodė, kokią svarbią vietą mūsų gyvenime užima naminiai gyvūnai, kad šuo nėra tik sargas, o katė nėra žaisliukas – jie mūsų draugai, su kuriais turime elgtis kaip su savo šeimos nariais.

„Kasmet vien į mūsų prieglaudą patenka šimtai likimo valiai paliktų gyvūnų. Tai didžiulis skaičius – jis atskleidžia, kad darbas skatinant visuomenės atsakomybės jausmą ir supratimą apie gyvūnų gerovę yra ilgas procesas, kurį reikia tęsti. Šiandien matome dar daug naminių gyvūnėlių savininkų, kuriems trūksta atsakomybės jausmo, žinių apie gyvūnus ir paprasčiausios empatijos. Tai turi pasikeisti, kad galėtume tapti geresni savo keturkojams draugams. Esame labai dėkingi už paaukotą maistą – tai padės mums kurį laiką išmaitinti savo globojamus gyvūnus. Kadangi ėdalo atsargos pasipildė, naudodamiesi proga kviečiame žmones mums padėti ir kitais būdais – savanoryste ar finansine pagalba medicininėms ir kitoms išlaidoms“, – teigia T. Stanevičiūtė.

Paskelbti balsavimo varžybų „Katė ar šuo?“ rezultatų vakar į gyvūnų prieglaudą „Tautmilės globa“ atvyko socialinių tinklų veikėja Agnė Kulitaitė ir atlikėjas Vaidas Baumila. Jie taip pat turėjo galimybę sužinoti daugiau apie tai, kaip veikia prieglauda, bei pabendrauti su ten gyvenančiais gyvūnais.

„Kaip kačių komandos kapitonė kiek nusiminiau dėl to, kad netapome kačių mylėtojų šalimi – buvau įsitikinusi, kad tik katės gali sukelti šypseną net ir rūsčiausio žmogaus veide. Bet tenka pripažinti, kad šunų mylėtojų komanda, vadovaujama mano kolegos V. Baumilos, pergalę iškovojo garbingai. Iš tikrųjų visai nesvarbu, kuris keturkojis – katė ar šuo – pavergė žmogaus širdį. Pats faktas jau parodo, kad toks žmogus turi širdį. Tikiu, kad vieną dieną tapsime valstybe, kurioje yra gerbiamos visų gyvūnų teisės, rūpinamasi jų gerove, bet norėdami tai pasiekti turime dar daug dirbti ir suorganizuoti ne vieną tokią iniciatyvą“, – tikina A. Kulitaitė.

7 tonas gyvūnų maisto „Whiskas“ ir „Pedigree“ Lietuvoje paaukos 7 gyvūnų prieglaudoms: „SOS gyvūnai“, „Pifas“, „Klajūnas“, „Šiaulių letenėlė“, „Naminukai“, „Būk mano draugas“, „Tautmilės globa“.

ideaprima.lt inf.

Rašyti komentarą