Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Šilutės baldai“ – viena efektyviausiai dirbančių įmonių

Publikuota: 2020 spalio 01 Kategorija: Gamyba, Verslas, Šilutėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

„Metų Kaizen“ – efektyviausiai įgyvendinto pasiūlymo – nominacijoje šiais metais nugalėjo „Šilutės baldai“. Ši įmonė tarp efektyviausių bendrovių išskiriama jau trečią kartą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Lietuvos bendrovės „Headex“, „Kurana“, „Mitnija“ ir „Šilutės baldai“ pelnė efektyviausiai veikiančių įmonių apdovanojimus, įvertinus jų per metus pasiektą finansinę naudą, procesų patobulinimus, darbuotojų įtraukimą ir kitus rodiklius. Nuotolinis prizų paskelbimas įvyko šią savaitę rengiamame „Lean forume 2020“. Tarp užsienio bendrovių apdovanojimus pelnė Baltarusijoje veikianti alaus darykla „Lidskoje pivo“ bei Latvijos gamykla „Finieris“.

„Efektyviausių įmonių apdovanojimai padeda ne tik išskirti sėkmingiausiai dirbančias bendroves, bet ir pakelia kartelę kitoms organizacijoms, veikiančioms toje pačioje srityje. Pažymėdami geriausias, tuo pačiu suteikiame tobulėjimo impulsą kitoms bendrovėms ir prisidedame prie įmonių tobulėjimo visoje rinkoje“, – sakė Vidas Petraitis, apdovanojimus įsteigusios ir forumą organizavusios bendrovės „Nortus“ vadovas.

Antrąkart apdovanojimus pelnė „Kurana“ ir „Headex“, trečiąkart – „Šilutės baldai“

„Metų disciplinos“ apdovanojimą pelnė įmonė „Kurana“, gaminanti bioetanolį, biodujas, pašarus, trąšas, žalią šilumos ir elektros energiją. Ji įgyvendino net 96 proc. per metus iškeltų užduočių.

V.Petraitis teigė, kad „Metų disciplinos“ vardas suteikiamas bendrovei, išsiskiriančiai punktualiu ir atsakingu suplanuotų projektų įgyvendinimu.

Šiemet „Metų įsitraukimo“ nominacijoje laimėjo personalo ir verslo valdymo sprendimų bendrovė „Headex“. Du tūkstančius darbuotojų vienijanti organizacija Lean principus aktyviausiai taiko administravimo ir valdymo procesų padaliniuose. Juose dirba 95 darbuotojai, pasižymintys aukščiausiu – šimtaprocentiniu įsitraukimu. Jie nuolat teikia veiklos tobulinimo pasiūlymus, kurių skaičius per metus sudarė 195, о spėta įgyvendinti – jau 168.

„Tai retas atvejis, kai absoliučiai visi darbuotojai yra įsitraukę, nepriklausomai nuo užimamų pareigų ir veiklos pobūdžio“, – pažymėjo apdovanojimų steigėjai.

„Metų Kaizen“ – efektyviausiai įgyvendinto pasiūlymo – nominacijoje šiais metais nugalėjo „Šilutės baldai“. Ši įmonė tarp efektyviausių bendrovių išskiriama jau trečią kartą. Aptardami, kurie procesai gali būti organizuoti geriau, darbuotojai pastebėjo būtinybę perorganizuoti baldų durelių surinkimą. Anksčiau, atliekant darbus rankiniu būdu, ne visuomet tiksliai pavykdavo dozuoti klijus, sutvirtinančius skirtingas detales, ir pasiekti šimtaprocentinės kokybės. Įranga, su kuria būtų galima pasiekti aukštesnių rezultatų, rinkoje kainuoja šimtus tūkstančių eurų. Tačiau „Šilutės baldų“ darbuotojai patys parengė projektą ir pagal jį pasigamino reikiamą įrangą. Įgyvendinimas užtruko mažiau nei 3 mėnesius ir padėjo įmonei ne tik pagerinti gamybos laiką bei kokybę, bet ir sutaupyti daug lėšų.

Neišsemtos tobulėjimo galimybės statybų sektoriuje: „Metų starto“ prizą laimėjo „Mitnija“

Daugiau kaip 25 metus veikianti ir virš 300 darbuotojų jungianti statybos bendrovė „Mitnija“ pelnė „Metų starto“ apdovanojimą.

„Lietuvoje statybų bendrovės dar tik pradeda aktyviau domėtis efektyvios vadybos praktikomis, todėl įžvelgia itin daug tobulėjimo galimybių. Į reguliarų darbų aptarimą „Mitnija“ įtraukė ne tik visą organizaciją, veikiančią skirtinguose objektuose, bet ir subrangovus – tai atveria daugiau galimybių laiku aptikti problemas ir iš karto pradėti jas spręsti, pasitelkiant pasaulines praktikas. Įmonė pasižymi įsitraukusia vadovų komanda, sugebančia mobilizuoti visą kolektyvą“, – paskelbdamas nugalėtojus sakė V. Petraitis.

Lietuvio vadovaujamos alaus daryklos Baltarusijoje pasiekta nauda – 1,4 mln. Eur

Didžiausią finansinę naudą pasiekė Baltarusijoje veikianti „Lidskoje pivo“, kuriai vadovauja patyręs verslininkas iš Lietuvos Audrius Mikšys. Per vienerius metus ši gamykla, priklausanti Suomijos koncernui „Olvi Oyj“, įgyvendino patobulinimus, kurių bendra finansinė vertė siekia 1,4 mln. Eur. Įmonė pelnė „Metų naudos“ prizą.

„Metų projekto“ apdovanojimas skirtas Latvijos bendrovei „Finieris“, pirmaujančiai beržinės faneros ir sprendimų gamyklai. Įgyvendindama pirmuosius efektyvumo projektus pradžioje įmonė susidūrė su sunkumais, tačiau sėkmingi rezultatai sustiprino ryžtą pokyčiams. Dabar 800 darbuotojų turinčios įmonės tikslas – įgyvendinti tobulinimo projektus visuose padaliniuose Baltijos šalyse ir Suomijoje. Šiuo metu aktyviai plėtojamas projektas dukterinėje įmonėje Lietuvoje – UAB „Likmere“ Ukmergėje.

Daugiau: CRM sistema

Rašyti komentarą