Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: intriguojantis poezijos performansas „Nerkis iš kailio“ nepaliko abejingų

Publikuota: 2020 rugsėjo 28 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.F. Bajoraičio bibliotekos nuotr.

Rugsėjo 24 dieną į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką susirinkę žiūrovai buvo nustebinti neįprasto reginio. Formas laužantis „nOrmalus teatras“ (režisierė Monika Klimaitė) atliko unikalų scenos reginį, jungiantį performanso meną, elektroninę muziką ir klasikinę poeziją, provokuojantį ir keliantį žmogaus identiteto klausimą šiandieninėje populistinėje kultūroje.

Tai spektaklis, nepaliekantis žiūrovo abejingu. Gaila, kad tarp susirinkusiųjų buvo nedaug jaunimo, kuriam daugiau ir skirtas šis spektaklis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Poezijos performanso metu įtaigiai, meniškai, moderniai perteiktos šiuolaikinio jauno žmogaus gyvenimo problemos, būties prasmės klausimai, vertybių paieška. Skaudžiai, pasitelkiant poetų klasikų H. Radausko, H. Nagio, L. Sutemos, K. Bradūno, V. Mačernio eiles bei jų interpretacijas, perteiktos bendravimo, įvairių priklausomybių, homoseksualizmo ir buvimo savimi problemos.

Pasirodymo centre blaškėsi personažai kiškiai, pasidabinę įspūdingomis kaukėmis, puošniais drabužiais, žavėdami gražiais balsais ir judesiais. Jie kaip įmanydami stengėsi patikti ir įtikti žiūrovams. Kiekvienas eilėraštis buvo pristatomas kaip atskiras pasirodymas: drąsiai, neįprastai, nestereotipiškai. Žiūrovai gėrėjosi aktorių Jolitos Seniūnaitės-Lajauskienės, Povilo Adomaičio, Šarūno Januškevičiaus vaidyba, plastiškumu, įtaigumu. Jie nuolatos „išsinerdavo“ iš savo kailio ir tapdavo vienu ar kitu herojumi ar suvaidinta problema, priversdami žiūrovus palikti savąjį, jau patogiu tapusį, kailį, giliau pažvelgti į savo jausmus, atrasti tikrąjį save.

Ypatingus kostiumus, žavingas zuikių kaukes sukūrė Indrė Kuršvietytė. Atliekamomis dainomis, pasirodymo muzikiniais intarpais, šokių choreografija kerėjo kompozitorė Rūta MUR.
Belieka apgailestauti, kad Šilutės miesto jaunimui, gimnazistams, jų mokytojams pritrūko laiko, o gal ir noro atvykti į šį poezijos performansą. Tai buvo gera proga pabėgti nuo kasdienybės ir pamatyti prasmingą reginį. Tai buvo KITAIP…

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą jaunimui „Išjunk išmanųjį – atskleisk savo talentą“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

Liuda Nausėdienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

1 skaitytojų komentaras
Lida 2020 rugsėjo 29d., 13:0982.135.247.203

Ir aš ten buvau……ir patiko labai …..ir eilinį kartą nenustebau, kad besidominčiu renginiu tiek mažai. Renginio reklaminį skelbimą buvau pakabinusi savo darbovietėje, bet nė vienas neatėjo.
Esu brandaus amžiaus, kai kas gal net pasakytų, jog tokie renginiai ne man. Nesutinku, “iš kailio išsinerti” visiems reikėtų…. tada gal daugiau ir žiūrovų būtų renginiuose.
Pasiūlymas: renginių plakatus, lankstinukus reikia platinti mokyklų mokytojų kambariuose, direktorės kabinete, manau, kai mokytojai rodys pavyzdį, tai gal ir jaunimas daugiau domėsis.
Galvoju reikia daugiau rašyti apie tai, kad paaugliai į panašaus turinio renginius ateitų su tėveliais……gal tai būtų kaip ir priemonė stiprinanti šeimą, bendrus interesus, požiūrį į šiuolaikinį gyvenimą.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą