Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Išrinkti konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtojai

Publikuota: 2020 rugsėjo 22 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Žemės ūkis

www.silute.lt nuotr.www.silute.lt nuotr.

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojus. Šiemet jų – net keturi. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, Žemaičių Naumiestyje Mykolinių ir Šilutės krašto ūkininkų šventės metu nugalėtojams bus įteikti specialūs prizai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Trečiosios vietos šiais metais atiteko net dviem ūkininkų šeimoms. Vida ir Algimantas Kliučinskai iš Užlieknių kaimo (Šilutės sen.) turi pienininkystės ūkį. Jame taip pat darbuojasi ir du iš keturių poros vaikų. Pasak Algimanto, šiais laikais išlaikyti ir dirbti pienininkystės ūkyje nėra lengva.

Trečiąja vieta šiemet dalijasi ir Linos bei Mindaugo Balčiauskių šeima iš Juškaičių kaimo (Gardamo sen.). Poros ūkyje – trijų veislių mėsininiai galvijai. Ūkininkai pasakojo, kad jų pievose ganosi vieninteliai Lietuvoje veršeliai, gimę iš implantuotų embrionų. „Tai speciali gyvulių veislė, kurios Lietuvoje dar niekas neaugina. Bendradarbiaujame su Vokietija, taip pat padeda ir Lietuvos mokslininkai. Tai nauja sritis, tačiau nusprendėme ją išbandyti“, – kalbėjo ūkininkas Mindaugas.

Antrąja vieta „Metų ūkis 2020“ šiemet nominuotas Vytauto Kuzmos iš Žemaičių Naumiesčio augalininkystės ūkis. Nuo 2000-ųjų grūdines kultūras auginantis ūkininkas pasakojo, kad džiaugiasi savo veikla, nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose, seminaruose, dalyvauja parodose. „Jokiomis paramomis nesinaudoju. Žinoma, visokių metų būna, kartais derlius prastesnis, kartais – labai geras. Niekuomet negali žinoti. Tačiau aš labai džiaugiuosi savo veikla ir su malonumu ja užsiimu“, – kalbėjo Vytautas.

Pirmosios vietos nugalėtojai šiemet – mišraus ūkio savininkas Tomas Kazlauskas iš Laučių (Šilutės sen.). Jaunasis ūkininkas laiko 500 galvijų, yra įsirengęs specialias grūdų laikymo vietas, kuriose telpa apie 2 500 tonos grūdinių kultūrų.

www.silute.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
Kurmis 2020 rugsėjo 24d., 05:2278.60.193.20

eferistai

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą