Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Trumpa vasaros apžvalga: šilčiausias buvo birželis

Publikuota: 2020 rugsėjo 04 Kategorija: Aktualijos, Orai

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

2020 m. kalendorinio vasaros sezono (birželis – rugpjūtis) vidutinė oro temperatūra buvo 18 °C, o tai yra 1,2 °C šilčiau už įprastinę daugiametę (16,8 °C) vasaros temperatūrą.

„Viena iš šios vasaros ypatybių yra ta, kad šilčiausias vasaros mėnuo buvo birželis, kurio temperatūra buvo 18,7, tai yra 3,3 °C šilčiau už standartinę klimato normą. Įprastai šilčiausias vasaros mėnuo Lietuvoje būna liepa ar rugpjūtis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Birželis šilčiausiu vasaros mėnesiu tampa antrus metus iš eilės. 2019 metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 m., o šių metų – antras pagal oro temperatūrą“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, šių metų liepos mėnuo buvo šiek tiek vėsesnis (0,7 °C), o rugpjūtis 1,1 °C šiltesnis už daugiametes normas: liepos temperatūra Lietuvoje buvo 17,2°C, o rugpjūčio 18,2 °C.

Aukščiausia šių metų vasaros oro temperatūra registruota birželio 18 d. Pakruojo AGMS, kai oras įkaito iki 34,2 °C, žemiausia oro temperatūra registruota birželio 3 d. Skuode – 2,3 °C.

Taip pat Lietuvoje šią vasarą fiksuoti du paros aukščiausios oro temperatūros rekordai: birželio 17 d. 32,7 °C (Druskininkai) ir birželio 18 d. 32,3 °C (Klaipėda). Atskiromis dienomis buvo viršyti ir kai kurių meteorologijos stočių paros rekordai.

Šios vasaros kritulių kiekis beveik sutapo su daugiamete norma. Per tris mėnesius vidutiniškai Lietuvoje iškrito 232 mm kritulių, o daugiametė norma Lietuvoje yra 229 mm. Birželį kritulių kiekis buvo didesnis nei įprastai, o liepą ir rugpjūtį – mažesnis. Tačiau kritulių pasiskirstymas buvo labai netolygus teritoriniu atžvilgiu: mažiausiai kritulių teko pietų, pietryčių Lietuvai, o daugiausiai – vakarinei šalies daliai. Didžiausias šios vasaros kritulių kiekis registruotas Kaišiadoryse, kai per 3 mėn. iškrito apie 350 mm kritulių.

Saulės spindėjimo trukmė buvo artima daugiametei normai.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą