Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Matematika ir Šilutėje – matematika

Publikuota: 2020 rugpjūčio 06 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Švietimas

Daugiausiai šimtukų gavo Vydūno gimnazijos abiturientai. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Daugiausiai šimtukų gavo Vydūno gimnazijos abiturientai. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Matematikos valstybinio brandos egzamino Šilutės rajone neišlaikė net 42 proc. kandidatų (Lietuvoje – per 32 proc.).

Užtat šimtukų šiemet sulaukėme daugiau nei prieš metus – 17 (praėjusiais metais buvo 14).

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

2019-2020 m. m. rajono abiturientai rinkosi laikyti vienuolikos mokomųjų dalykų valstybinius brandos egzaminus. Vieną iš svarbiausiųjų – lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 254 kandidatai (kartu su eksternais ir buvusiais mokiniais), neišlaikė 41.
Matematikos egzaminą laikė 193, neišlaikė 81; istorijos laikė 130, neišlaikė 2; geografijos laikė 85, neišlaikė 4; biologijos laikė 122, neišlaikė 6; chemijos laikė 23, neišlaikė 2; fizikos laikė 35, neišlaikė 2; informacinių technologijų laikė 35, neišlaikė 2; anglų kalbos laikė 255, neišlaikė 3; vokiečių kalbos laikė 2 ir abu išlaikė aukštais balais; rusų kalbos laikė 3 ir visi išlaikė.

Lyginant su praėjusiais metais, neišlaikiusiųjų procentas mažesnis keturių mokomųjų dalykų: istorijos, geografijos, biologijos ir anglų kalbos; šiek tiek padaugėjo neišlaikiusiųjų informacinių technologijų, fizikos, chemijos, lietuvių kalbos ir literatūros, o daugiausiai, beveik 42 procentai, neišlaikė matematikos.

Šiais metais gauta 17 šimtukų (praėjusiais metais buvo 14):
anglų kalbos – 10;
lietuvių kalbos ir literatūros, informacinių technologijų – po 2;
matematikos, biologijos ir vokiečių kalbos – po 1 šimtuką.

Juos gavo abiturientai iš Šilutės Vydūno gimnazijos (11 šimtukų), Šilutės pirmosios gimnazijos (5 šimtukai) ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos (1 šimtukas).

Du gavo po tris šimtukus, vienas – du ir devyni – po 1 šimtuką. Taigi, šiais metais rajone turime 12 šimtukininkų.

Parengta pagal Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus „Šilutės ETA Žinioms“ pateiktą inf.

2 skaitytojų komentarai
Politrukui iš Vainuto 2020 rugpjūčio 6d., 16:4177.111.246.9
42% neišlaikė matematikos. Kažkada į Šilutę važiuodavo švietimiečiai iš visos Lietuvos. O dabar esame subinėj. Tai yra visa grandinė. Valdžioj politrukas su šūsniu žemkę baigusių kaimiečių, kuriems švietimas tas pats kas apšvietimas. Normalūs, pažangųs žmonės neis į direktorius. Galėtu eiti, bet jiems savigarba neleidžia kaip jie sako su savivaldybės durniais kariauti. Mokytojai galėtu dirbti, bet juos užknisa direktoriai kuriems pastoviai niekas netinka, už nieką ačiū nepasako, o vis siunčia, na pataisyk, “pažaisk su tekstais”, “pagyvink paveikslėliais” kad linksmiau būtų. Ir ateiname iki nereikšmingiausio personažo šioje sistemoje – mokinio. Ką veiks 42% neišlaikiusių, į univierą neįstos, arba įstos į mokamą nors mokykloje mokėsi labai gerai, arba neistoję pradės dirbti, žinoma užsienyje, tai taip jie ir liks ten. Galima kaltinti ministeriją, taip, ji to verta, bet čia 42% nuopelno yra mūsų savivaldos.
Ar ne taip Vytautai?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 13

Atsakyti

Stebėtojas 2020 rugpjūčio 7d., 06:2278.62.22.211
Teisė ir pareiga,
mokiniai turi labai daug teisių ir turi TEISĘ PER 12 m. neišmokti daugybos lentelės ir neišlaikyti egzamino

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą