Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejybos mėgėjai kelia bangą: verslininkų tinklams ne vieta Kuršių mariose

Publikuota: 2020 liepos 21 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Rugpjūčio 1 d. organizuojama protesto akcija, kuri skirta atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį, siekiant uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Žvejai mėgėjai, matydami verslinės žūklės atstovų daromą didžiulę žalą gamtos ištekliams, vyriausybinių institucijų neveiklumą, teisinę nelygybę, įstatymų spragas, rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje organizuoja protesto akciją „Grąžinkime Kuršių marioms gyvybę”, kuri skirta atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį, siekiant uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose,“ – praneša VšĮ „Lašišos dienoraštis“.

Anot akcijos organizatorių, ryžtingi, konstruktyvūs, teisingumo principu grindžiami valdžios sprendimai leistų užtikrinti tvarų gamtos išteklių naudojimą ir atkurti žuvų populiaciją Kuršių mariose.

Esą Gamtos tyrimų centro atliktoje Kuršių marių analizėje, kurią užsakė Aplinkos ministerija, yra pateiktos mokslininkų išvados, kuriose aiškiai nurodoma, kad žuvų bendrijos dydžio indeksas rodo labai blogą būklę.

„Uždraudus verslinę žvejybą Kauno mariose, žuvų kiekis per penkerius metus padaugėjo beveik 4 kartus, – teigiama pranešime. – 48 verslo įmonės, kurios žvejoja tik Kuršių mariose, 2018 metais deklaravo 818 tonas žuvies ir tik viena iš jų deklaravo pagaunanti lašišas. Kuršių mariose pagautas lašišas žvejams verslininkams yra draudžiama parduoti, o gaudyklėmis sugautas – privaloma paleisti, tačiau tinklais paimti leidžiama kaip priegaudą ir naudoti savo reikmėms. Prasidėjus lašišinių žuvų migracijai, visos turgavietės ir rukyklos yra užpildytos į mūsų upes plaukiančiomis lašišomis. Žvejų verslininkų pelnas per metus siekia tik 120 000 eur. Šiose įmonėse dirbo 132 žmonės, kurių vidutinė mėnesinė alga 261 eur. Kuršių mariose žvejojančių verslininkų valstybei sumokėta suma per metus – 221 000 eur, įskaičiuojant visus mokesčius. Žvejai mėgėjai kiekvienais metais, pirkdami žvejo bilietus, valstybei sumoka apie 1,7 mln. Eur. Žvejai verslininkai gali pasiimti nelegalaus dydžio žuvis kaip priegaudą ir jas parduoti, kai tuo tarpu žvejui mėgėjui už nelegalaus dydžio sugautą starkį gresia bauda iki 300 eur. o gamtai padaryta žala įvertinta – 145 eur. Kuršių mariose žvejojančios įmonės iš viso turi 979 vnt. žvejybos irankių. Lietuvai priklausanti Kuršių marių dalis sudaro 381,6 km², tai reiškią, kad vienam kvadratiniam kilometrui tenka net 2,5 verslinės žvejybos irankio. Žvejo mėgėjo bilieto kainą padidinus 1 eur. galima būtų kompensuoti visų verslinių įmonių, žvejojančių Kuršių mariose, patirtus nuostolius, kurie sudaro 120 000 eur.“

Daugiau – https://www.facebook.com/lasisosdienorastis/posts/3788701671156697?__tn__=K-R

Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ komentaro dar laukiame.

4 skaitytojų komentarai
Ne žvejys 2020 liepos 22d., 08:5982.135.210.69
Tai kaip suprantu mėgstantiems valgyti rūkytą ar šviežią karšį, žiobrį , sterką, lydeką,.. teks pamiršti kadangi niekur prekyboje jų NEBUS. Tokią privilegiją susigauti turės tik žvejai mėgėjai. Beje jeigu pastebėtume surenkamas šiukšles nuo upių pakrančių tai ten didžioji dauguma plastiko maišeliai žuvims šerti, sliekų įvairios dėžutės ir kitokios “gėrybės”

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 11 Thumb down 9

Atsakyti

žvejys 2020 liepos 23d., 05:1088.118.130.187
Karšius ir dabar veža iš Lenkijos

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

aha 2020 liepos 23d., 15:075.20.119.71
Prasitrink akis ir pasiziurek kiek vasara yra zveju pakrantei ir poilsiaujanciu zmoniu ir suprasi is kur siuksles.Nereikia visko sukraut ant zveju kurie beja ir organizuoja talkas siukslem rinkt.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

algimantas 2020 liepos 24d., 18:1384.15.189.179

matyt , kad esi zvejys verslininkas . Visi puikiai zinome , kaip jus verslaujate – todel ir keliamas klausimas , nes baigiete sunaikinti zuvu isteklius – tai parodo tyrimai . O del plastiko maiseliu ir zveju megeju – esu pats megejas – isvaziuoju pagrinde laika praleisti ir pabuti gamtoje . Labai nedaug jau per metus tos zuvies pagaunu , bet , svarbiausia- visada susirenku ir surenku kitu paliktas siuksles – nes esu tikras zvejys – megejas . O tu net savo vardo bijai – nedoras esi

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą