Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Vilties laiškai – Laisvei“

Publikuota: 2020 birželio 15 Kategorija: Atmintis, Gyvenimas

D. Gailiūnienės nuotr.D. Gailiūnienės nuotr.

Birželio 14 dieną Švėkšnoje buvo paminėta Gedulo ir vilties diena. Minint šią skaudžią sukaktį, Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Dundančio traukinio garsas pasitiko jau kopiant į skausmo, kančių ir vilties alsuojantį Parakaunyčios kalną. Simboliška, kad renginys „Vilties laiškai – Laisvei“ prasidėjo nuo tremtinių poezijos. Juk iš tremties parsivežta tiek daug lietuviškų eilėraščių, sukurtų šaltoje naktyje. Ko gero, Lietuviai turi pačią turtingiausią kalinių ir tremtinių poeziją Europoje. Deja, tai skaudus pasididžiavimas.

Renginyje teatralizuotomis miniatiūromis buvo perteiktos tremtyje rašiusių ir išgyvenusių žmonių mintys, skaitomi jų eilėraščiai.

Skaitovai pasirinkti neatsitiktinai, jie atstovavo tam tikras žmonių grupes, atskleidžiančias, kokie įvairūs tiek amžiumi, tiek socialine padėtimi buvo tremtiniai – būsimasis mokinukas (Rapolas Binkulis), gimnazistas (Tomas Chockevičius), mokytoja (Ona Janušauskienė), kunigas (vikaras Antanas Putramentas), rašytojas (Alfonsas Šeputis), žmona, mama, mylimoji (Virginija Rukšnaitienė).

Skambėjo ir tremtinių dainos, kurias atliko Inkaklių folkloro ansamblis „Dainoriai“ (vad. V. Rukšnaitienė).

Susirinkusieji pritardami niūniavo jiems žinomas melodijas. Šilutės r. sav. tarybos narė Sandra Tamašauskienė prisijungė į kolektyvo gretas ir kartu su jais uždainavo, tarybos nariai Žygimantas Kurlianskas ir Zigmantas Merliūnas dalinosi žinomais prisiminimais ir visiems susirinkusiems palinkėjo neužmiršti mūsų šalies istorijos, perduoti ją ateinančioms kartoms.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje inf.

Rašyti komentarą