Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vandens telkinių temperatūra – tinkama maudynėms

Publikuota: 2020 birželio 12 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Pastarosiomis dienomis tropikų karštis sušildė vandens telkinius, kurie dar birželio pradžioje visai neskubėjo šilti. Prasidėjus maudynių sezonui, šalies upės ir ežerai dar nebuvo pasiekę maudymuisi palankios 18°C temperatūros. Tačiau dabar vandens telkiniai puikiai perteikia oro temperatūros įtaką ir pasiskirstymą skirtinguose šalies regionuose.

Šiuo metu rytinių rajonų ežeruose vanduo jau įšilęs iki 20 – 22 °C. Tačiau kiti šalies ežerai (Šlavantas, Paršežeris ir Stervas) tegali pasigirti 16 – 17 °C vandens temperatūra.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vakarinių rajonų upėse vanduo yra vėsiausias – apie 16 – 18 °C. Rytuose upės labiau įšilusios – vandens temperatūra siekia 20 – 22 °C ir puikiai tinka atsivėsinimui karštomis dienomis.

„Šalčiausias vanduo kol kas Upitoje ties Eidukais ir Tenenyje ties Miestaliais, kur vandens temperatūra yra apie 15 °C, todėl maudynėmis šiose upėse susivilios tik ištvermingiausieji. Labiausiai įšilo Birvėtos upė ties Lazinkomis ir Nemunėlis ties Kvetkais – apie 23 °C. Didžiosiose šalies upėse (Nemune ir Neryje) vyrauja maždaug 20 °C vandens temperatūra. Baltijos jūra kol kas dar nelepina šiltomis bangomis – vandens temperatūra tesiekia 13 °C, tačiau Kuršių mariose vanduo kiek šiltesnis – apie 18 °C“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos technikė Gintarė Kugytė.

Pasak jos, kadangi gegužės mėnuo (ypač antrasis dešimtadienis) buvo vėsesnis už daugiametę normą, pastebima, kad dėl to ir vandens telkiniai šyla lėčiau nei pernai. 2019 m. birželio pirmąjį dešimtadienį upėse ir ežeruose vanduo buvo įšilęs iki 22 – 26 °C, Baltijos jūroje vandens temperatūra siekė 20 °C, o Kuršių mariose – net 25 °C.

Tačiau panašu, kad tęsiantis vasariškiems orams, vandens telkiniai netruks dar labiau įšilti ir šį sezoną. Smagių maudynių!

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą