Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Elektrinio paspirtuko vairuotojas – išskirtinis eismo dalyvis?

Publikuota: 2020 birželio 04 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

www.smlpc.lt nuotr.www.smlpc.lt nuotr.

Elektriniai paspirtukai pastaruoju metu yra viena populiariausių transporto priemonių miestuose. Naudojantis jais galima išvengti eismo spūsčių, tai ekologiška transporto priemonė, nereikalaujanti didelių sąnaudų, nekelianti problemų dėl parkavimo ir pan. Tačiau dažnas jos naudotojas nežino arba ignoruoja elektrinių paspirtukų naudojimo taisykles, dėl to kelia riziką ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikta studija rodo, kad per pastarąjį dešimtmetį veido ir galvos traumų, susijusių su paspirtukų naudojimu, skaičius išaugo tris kartus. Nors Lietuvoje tokių studijų nėra atlikta, tačiau žinant elektrinių paspirtukų populiarumą, ko gero, sužalojimų skaičius tikrai turėjo padidėti. Nors galima diskutuoti, kurios transporto priemonės yra mažiau ar daugiau saugios, bet aišku viena – visų su elektrinių paspirtukų naudojimu susijusių traumų galima išvengti.

Pagal galiojančias Kelių eismo taisykles (toliau – KET) elektriniai paspirtukai, kurių galingumas neviršija 1kW, o maksimalus greitis – 25km/h, yra priskiriami motoriniams dviračiams ir jų vairuotojams keliami tokie patys reikalavimai kaip ir dviratininkams. Taigi el. paspirtukų vairuotojai privalo duoti kelią pėstiesiems, nekelti jiems pavojaus bei netrukdyti. Be to, važiuojant pro pėsčiąjį, būtina sulėtinti greitį iki 3–6 km/h (tai maždaug atitinka žmogaus ėjimo greitį) bei laikytis saugaus atstumo. Kaip ir dviratininkams, elektrinių paspirtukų vairuotojams kertant važiuojamąją kelio dalį reikia nulipti nuo transporto priemonės ir saugiai ją pervežti per pėsčiųjų perėją. Tamsiu paros metu būtina dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, įsijungi žibintus.

Ką būtina žinoti elektrinio paspirtuko vairuotojui, kuris nori išvengti sužalojimų? Visų pirma – būtina dėvėti šalmą. Šalmas apsaugos galvą ir veidą nuo daugelio traumų. Rankų, riešų lūžiai gali sugyti greitai, tačiau smegenų traumas išgydyti yra kur kas sudėtingiau, dėl to galvos apsauga yra būtina norint saugiai važinėti paspirtuku.

Vieni svarbiausių saugos patarimų – nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, važiuoti po vieną (nevežti kitų žmonių ant paspirtuko), važiuoti gerai žinomu ir suplanuotu maršrutu. Be to, specialistai rekomenduoja prieš kiekvieną kelionę pasitikrinti elektrinio paspirtuko techninę būklę – stabdžius, ratus ir kt.

Kadangi kiekvienas elektrinio paspirtuko vairuotojas yra lygiateisis eismo dalyvis, reikėtų gerbti kitus eismo dalyvius ir laikytis eismo kultūros. Pasiekę kelionės tikslą palikite paspirtuką taip, kad jis nekliudytų kitiems – pėstiesiems, dviratininkams, motorinių transporto priemonių vairuotojams.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras svarbiausius saugos patarimus elektrinių paspirtukų vairuotojams apibendrino ir parengė atmintinę. Ją galite rasti paspaudę šią nuorodą.

www.smlpc.lt inf.

Rašyti komentarą