Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės muziejuje – dvi naujos parodos

Publikuota: 2020 gegužės 28 Kategorija: Kultūra, Renginiai

Birželio 2 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaromos dvi naujos parodos.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Mada ir gamta (1785-2005) iš Alexandre Vassiliev fondo kolekcijos

Naujos Aleksandro Vasiljevo fondo parengtos parodos siužetas – tai gamtos ir mados simbiozė. Daugelį amžių mados kūrėjai patiria įkvėpimą stebėdami nuostabią juos supančią gamtą. Augalų, gyvūnų pasaulis, paukščiai ir drugeliai – niekuomet neišsemiama sfera, nuolatos įkvepianti audringam fantazijos skrydžiui.

Ši paroda apima tris amžius – nuo XVIII a. iki XXI a., ji atskleidžia ryšį tarp gamtos ir mados. Dekoraciniu požiūriu paroda suskaidyta į keletą sektorių, čia pristatomi rūbai ir aksesuarai: skrybėlės, rankinės, avalynė, bižuterija, gaminiai iš odos ir zomšos. Jie turi tiesioginį ryšį su džiunglių ir jų gyventojų tematika – pitonais, papūgomis, panteromis ir rojaus paukščiais ar savanos gyvūnijos pasauliu – su drambliais ir liūtais. Ekspozicijoje taip pat pristatomas parkų ir sodų pasaulis su puošniais gėlynais ir čiulbančiais paukščiais.

Paroda eksponuojama ant 40 manekenų, ją papildo 150 aksesuarų. Lankytojus nustebins XX a. 5-ajame deš. iš pitono odos pagaminta avalynė, krokodilo, rupūžės ar driežo odos rankinės, XX a. 6-ajame deš. siūti korsetai iš banginio ūsų, gėlėtos skrybėlaitės ir suknelės su pakalnutėmis, Marijos Antuanetės laikų nuostabiomis gėlių girliandomis išsiuvinėtos vyriškos liemenės, gaminiai iš perlamutro, perlų ir vėžlio kiauto… Ir tai – tik dalis didelės ekspozicijos.

Muzikinis fonas – paukščių čiulbesys, egzotinių gyvūnų riaumojimas ir jūros ošimas. Manome, kad naujas ir orginalus parodos temos pateikimas sudomins visus mados ir istorijos mylėtojus.

Kodas: 5–9 dešimtmečiai. Paroda apie buitį ir madą

Parodoje demonstruojamos XX a. 5–9 dešimtmečių mados tendencijos: išeiginė ir kasdieninė moterų, vyrų bei vaikų apranga, aksesuarai. To laikmečio rūbų ir šukuosenų mados atsispindi ir fotografijose. Parodoje pristatoma ir šio laikotarpio buitis, anuomet buvusi daugmaž vienoda visuose namuose. Skambant praėjusių laikų melodijoms, lankytojai kviečiami pasinerti į nostalgijos atmosferą, pavartyti anuometinę spaudą, apžiūrėti galbūt jau pamirštas interjero detales.

www.silutesmuziejus.lt inf.

Rašyti komentarą