Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Šilutės baldų“ pardavimai ir karantino metu – ant bangos

Publikuota: 2020 balandžio 30 Kategorija: Gamyba, Verslas

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

AB „Šilutės baldai“ savo pardavimus net ir karantino sąlygomis padidino 7 proc. – iki 9 mln. eurų, praneša SBA grupė.

SBA grupei priklausančio baldų sektoriaus pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį siekė beveik 69 mln. eurų ir buvo 8 proc. mažesni nei pernai tuo pat metu, kai sudarė 74 mln. eurų. Tačiau pastaruoju metu įmonės į gamybą grįžta vis didesne apimtimi ir tikimasi, kad nuo vasaros visos dirbs visa jėga.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Metų pradžioje prognozavome galimą pandemijos „juodosios gulbės“ įtaką šiems metams, bet realus jos mastas buvo beprecedentis visame pasaulyje. Baldų sektorius nėra išimtis. Europoje, Azijoje ir Amerikoje įvedus karantino apribojimus ir daugumoje mūsų eksporto rinkų laikinai uždarius parduotuves, pasekmės atsirito ir iki gamintojų. Nuo kovo vidurio gamybą buvome priversti mažinti,“ – sako SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Tačiau pandemija skirtingai paveikė „SBA baldų kompanijos“ valdomų įmonių pardavimus pirmąjį metų ketvirtį. „Šilutės baldai“ pardavimus net ir karantino sąlygomis, lyginant su praėjusiais metais, padidino 7 proc. – iki 9 mln. eurų. „Klaipėdos baldų“ ir „Visagino linijos“ pardavimai sumenko po 11 proc., atitinkamai iki 19 mln. eurų ir 17 mln. eurų. Šilutės rajone veikianti „Germanika“ produkcijos pardavė už beveik 10 mln. eurų, tai 28 proc. mažiau nei pirmą praėjusių metų ketvirtį, kuris įmonei buvo itin sėkmingas. Baltarusijoje veikiančios „Mebelain“ pardavimai smuktelėjo 6 proc. – iki 7 mln. eurų.

SBA priklausantis minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“ pirmąjį metų ketvirtį paaugo 5 procentais – pardavė produkcijos už 5,3 mln. eurų.

Pasak E. Valentinavičiaus, pandemija ryškiai veiks ir antrojo ketvirčio baldų sektoriaus rezultatą, tačiau užsakymų prognozės suteikia daugiau pagrindo optimizmui.

„Vertinant pagal šiuo metu juntamą baldų paklausą ir gaunamus užsakymus, matome pragiedrulius. Tai lemia pamažu pasaulyje atleidžiami karantino varžtai ir atidaromos parduotuvės. Jeigu neužklups antra koronaviruso banga ir karantino apribojimai pasaulyje toliau laisvės, po mėnesio dviejų planuojame dirbti įprastu ritmu. Jau gegužę dauguma mūsų įmonių grįžta į pastovesnį darbo ritmą, o gamybą be prastovų planuojame nuo birželio,“ – sako E.Valentinavičius.

Anot jo, karantino laikotarpį SBA įmonės išnaudoja inovacijų ir gamybą efektyvinančių priemonių diegimui. O balandį SBA technologijų ir inovacijų parke Klaipėdos rajone pradėjo veikti „Innovo logistika“ valdomas logistikos centras, kuris baldų gamintojams padės efektyviau organizuoti tiekimo grandinę, kad produkcija greičiau pasiektų parduotuves visame pasaulyje. SBA baldų sektoriaus įmonės eksportuoja 95 proc. produkcijos.

Per karantiną SBA baldų įmonės aktyviai prisidėjo prie socialinės paramos iniciatyvų projektų. Miestų, kuriuose jos įsikūrusios, medikams padovanojo po kelis šimtus daugkartinių veido kaukių, kurias pasiuvo „Utenos trikotažo“ darbuotojai. Už pačių darbuotojų suaukotas ir įmonių skirtas lėšas SBA savanoriai nupirko ir socialiai remtiniems gyventojams išdalino 1000 visaverčio maisto paketų. Taip pat kai kuriuose miestuose parėmė dėl karantino pajamų netekusius vietos muzikantus, kurie surengė koncertus daugiabučių kiemuose.

Parengta pagal SBA inf.

Rašyti komentarą