Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: Rusnėje lauko tenisą žaidusį trenerį policija nubaudė visu griežtumu (policijos komentaras)

Publikuota: 2020 balandžio 09 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos, Teisėtvarka

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Tenisas – brangus žaidimas, o karantino metu – juo labiau. Tai patyrė Domantas Kairys, sumąstęs trečiadienį pažaisti lauko tenisą, nors šiuo metu Lietuvoje draudžiami susibūrimai ir sporto varžybos.

Šilutės rajone įsikūręs treneris, kineziterapeutas, pats dirbantis gelbėtoju ir vietinio Visuomenės sveikatos biuro specialistu, propaguojantis sveiką gyvenseną, įsitikino, kad per karantiną nusikalsti galima akimirksniu.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Baudą už teniso žaidimą lauke jau susimokėjęs Domantas Kairys savo atsakomybės neneigia, tačiau ir policininkų nuožmumu nesistebėti negali – šilutiškio supratimu, pareigūnai nebuvo linkę nei klausyti paaiškinimų, nei daryti nuolaidų karantino tvarkos pažeidėjams.

Jam paskirtos baudos teisingumu abejojantis D. Kairys 15min minėjo suskubęs praverti piniginę, nes 250 eurų – „ne ta suma“, dėl kurios vertėtų daryti žygius, įrodinėjant savąją tiesą. Juolab tokioje situacijoje tikriausiai tektų samdytis advokatą, vadinasi, finansinė našta bent jau pradžioje tik dar labiau išaugtų.

D.Kairiui labiausiai apmaudu, kad pareigūnai, su kuriais jis trečiadienį susidūrė Rusnės miestelyje (Šilutės r.), neparodė nei supratingumo, nei lakstaus požiūrio. „Jie atvažiavo jau nusiteikę būtinai mus nubausti. Prasitarė, kad gavo skundą, todėl tuščiomis grįžti nebegali. Baudą gavo net kažkoks studentas, kuris, mus pamatęs, tik pasisveikino ir prisėdo netoliese pažiūrėti, kaip žaidžiame“, – pasakojo 15min pašnekovas.

Domantas lauko teniso nuėjo žaisti su bičiuliu, dviese. Pro šalį dviračiu važiavęs nepažįstamas vyras tenisininkus pamatė ir paklausęs, ar galėtų prisijungti, suskubo irgi atsivežti raketės. Pro šalį kaip tik ėjo tenisui neabejingas studentas. Baudas gavo visi keturi.

D.Kairys teigė suprantantis, kad tiek jaunam, dar studijuojančiam rusniškiui, tiek kitiems pastaruoju metu galbūt darbo netekusiems žmonėms 250 eurų bauda yra didžiuliai pinigai, tad jautė pareigą socialiniame tinkle pasidalyti karčia patirtimi ir visus įspėti, kokie griežti ir nesukalbami pastaruoju metu gali būti policininkai.

Šilutėje sveikatingumo treneriu dirbantis D. Kairys ketvirtadienį pasidalijo savo istorija socialiniame tinkle „Facebook“.

Privažiavusiam policijos ekipažui vyrai teisinosi, kad laikėsi atstumo ir stengėsi palaikyti fizinę savijautą, pareigūnai skyrė kiekvienam baudą – teoriškai ji gali svyruoti nuo 500 iki 1500 eurų.

Nubaustojo teigimu, sumokant baudą per artimiausias 10 dienų, ji sumažėja iki 250 eurų.

„Paskambinusiems kaimynams – linkėjimai, galite pasidžiaugti savimi, dabar jūsų laikas, – ironiškai rašė teniso mėgėjas. – Saugokite ne tik sveikatą, bet ir piniginę. Vakarykštė partija kainavo 1 000 eurų. Tenisas – tikrai aristokratų sportas.“

Policijos komentaras

„Nuo pat karantino pradžios visiems sakėm ir įspėjom, kad privaloma laikytis karantino reikalavimų. Buvo ir yra asmenų, kuriems sunku suvokti situacijos sudėtingumą, - atsakydama į portalo „Šilutės ETA Žinios“ paklausimą, rašo Tauragės AVPK Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė. – Kalbant apie Jūsų konkretų pavyzdį, tai buvo gautas pranešimas iš asmens dėl karantino nesilaikymo. Pabrėžiu, kad asmenys, norėdami žaisti tenisą, nuplėšė STOP juostas, kurios jau įspėja apie draudimą, bet piliečiai vis vien savivaliavo. Todėl buvo priimtas sprendimas surašyti protokolus“.

15min.lt ir www.silutesetazinios.lt inf.

Rašyti komentarą