Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

COVID-19: karantinas pratęstas iki balandžio 27 dienos

Publikuota: 2020 balandžio 08 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Dėvėti veido kaukes viešose vietose nuo penktadienio bus privaloma.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad kad karantinas tęsis iki balandžio 27 dienos. Ministrų kabinetas sutiko, kad judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidėtų penktadienio vakarą ir tęstųsi iki pirmadienio vakaro. Vyriausybė nusprendė, kad visiems viešosiose vietose taps privaloma dėvėti kaukes.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Anot Vyriausybės priimto nutarimo, viešosiose vietose nuo penktadienio privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – ar tai būtų veido kaukės, respiratoriai ar kitas priemones.

Anksčiau tai buvo tik rekomenduojama.

Judėjimo Lietuvoje ribojimai prasidės penktadienį

Vyriausybė nusprendė, kad nuo balandžio 10 dienos, tai yra penktadienio, 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos Lietuvoje ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.

Ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į ne į savo gyvenamą savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto nuosavybės teise.

Leidžia atvykti į Lietuvą kai kuriems užsieniečiams, prekybą sėklomis, trąšomis

Vyriausybė taip pat leido augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybą lauko sąlygomis specializuotose vietose.

Ministrų kabinetas sutiko, kad nebūtų draudžiama patikimumo užtikrinimo paslaugų tiekėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugų, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse.

Iki šiol, saugantis ligos, buvo draudžiamas užsieniečių atvykimas į Lietuvą, nebent jie turi leidimą gyventi šalyje, yra diplomatai, vykdo tarptautinius pervežimus.

Šis draudimas trečiadienį palengvintas – padaryta išimtis užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių šeimų nariai, tėvai arba įtėviai, vaikai arba įvaikiai, sutuoktiniai, globėjai.

Projektas papildytas nuostata, kad ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad nustačius ekipažų ar įgulų nariams, kurie vykdo tarptautinius komercinius vežimus bet kokios rūšies transporto priemonėmis, vykstantiems tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, COVID-19 ligos simptomus, Valstybės sienos apsaugos tarnyba privalo neįleisti šių asmenų, išskyrus Lietuvos respublikos piliečius ir asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvoje.

Šiuo metu yra numatyti keli pasienio punktai, per kuriuos galimas įvažiavimas į Lietuvą. Vyriausybė siūlo leisti atvykti ir per kitus, bet tik gavus Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimą.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį teigė, kad karantinas bus pratęstas dviem savaitėms. Tačiau dėl konkrečių palengvinimų žadėjo spręsti tik žinodamas, kaip praėjo Velykų savaitgalis, per kurį žmonės raginami likti namuose, nevykti lankyti giminaičių.

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt

Rašyti komentarą